Betboo yeni giriş

Bülent Keneş, havaalanında terör şube ekiplerince gözaltına alındı

Today's Zaman eski Genel Yayın Yönetmeni Bülent Keneş, sabah saatlerinde havaalanında Terörle Mücadele Ekipleri'nce gözaltına alınıp, emniyete götürüldü. Keneş'in ifadesi alınıyor. Bülent Keneş kimdir, özgeçmişi.

Bülent Keneş, havaalanında terör şube ekiplerince gözaltına alındı

Zaman Gazetesi'nin İngilizce Yayın Organı Today's Zaman'ın eski Genel Yayın Yönetmeni Bülent Keneş, gözaltına alındı. Hakkında yürütülen bir soruşturma kapsamında havaalanında İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube ekiplerince gözaltına alınan Keneş, durumu Twitter adresinden duyurdu.

Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilen Keneş, daha sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Twitter hesabından durumu paylaşan Keneş, "Devletimiz maşallah çalışıyor! Rutin prosedürel bir konudan dolayı terörle mücadele ekibince havaalanında 05.45 gibi gözaltına alındım. Kaleminden başka bir şeyi olmayan ve operasyonu en kolay 'teröristler'den biri olarak Vatan Emniyet TEM şubeye götürülüyorum. Uyanır uyanmaz Cemal Süreya'nın 'umulmadık bir gün olabilir bugün' dizesi aklıma düşmüştü. Bir saat içinde öyle oldu. Hayırlı Cumalar" diye yazdı.

BÜLENT KENEŞ KİMDİR?
1969 yılında Malatya’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini bu şehirde tamamladı. Yükseköğrenimini, Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde tamamladı. 1994 yılı Mart ayında Zaman gazetesinde profesyonel hayata atıldı. Gazetenin çeşitli birimlerinde çalıştıktan sonra, 1995 Ekim ayında Dış Haberler Müdürlüğü, 1999 yılında ise Haber Müdürlüğü görevini üstlendi. Bu arada Marmara Üniversitesi Ortadoğu ve İslam Ülkeleri Enstitüsü Siyasi Tarih ve Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı’nda sürdürdüğü yüksek lisans eğitimini 1996 Eylül’ünde verdiği, “Medeniyetler Çatışması Tartışmaları Bağlamında Batı Medyasının Nasıl Bir İslam İmajı Oluşturduğuna Dair Bir İnceleme” başlıklı tezle tamamladı.

Bu çalışma 1998 yılında “Batı Basınında İslam İmajı” adıyla kitap olarak yayınlandı. Yazar, aynı enstitüde başladığı doktora çalışmasını, 28 Şubat post-modern askerî darbesinin iş ve akademik hayatındaki olumsuz etkilerinden dolayı, 1998 yılında yarıda bırakmak zorunda kaldı. Gazeteci-yazar olarak mesleğini ise sırasıyla Turkish Daily News Yayın Koordinatörü, Anadolu Ajansı New York Büro Şefi, Bugün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni, İngilizce yayınlanan Today’s Zaman Gazetesi (kurucu) Genel Yayın Yönetmeni olarak sürdürdü. Bu arada çeşitli dernek ve vakıflarda faaliyetlerde bulunmaya, radyo ve televizyon programları yapmaya devam etti.

2008-2009 yılları arasında Fatih Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansı (MBA) da yapan yazar, YÖK’ün 2009 yılında çıkardığı aftan yararlanarak doktora çalışmasına geri döndü ve bu kitaba kaynaklık eden “İran Dış Politikasında Süreklilik ve Değişim (1979- 2011)” başlıklı doktora tezini 2011 Eylül ayında tamamladı. 2010 yılından itibaren Fatih Üniversitesi’nde uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi ve iletişim alanında dersler de veren yazar, iyi derecede İngilizce, orta seviyede Farsça bilmektedir. Yazar evli ve iki çocuk babasıdır.

Yazar: Haberci
bülent keneş bülent keneş gözaltı zaman todays
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş