Betboo yeni giriş

Otellere 'Mavi Yıldız ve Berat' teşviği

Samsun'da Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, turizm işletmelerine 'Mavi Yıldız ve Berat' uygulaması başlattı. Uygulama kapsamında yapılan ilk incelemede bir otel ödülü almaya hak kazandı.

Otellere 'Mavi Yıldız ve Berat' teşviği

Gıda Tarım ve Hayvancılık Samsun İl Müdürlüğü'nce Turizm İşletme Belgeli otellerden; 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu  ve bu kanuna bağlı yönetmeliklerde belirtilen kriterleri tam olarak sağlayanlara verilecek olan Mavi Yıldız ve Berat ödülü için sahada denetimlere başlandı. 

Sektördeki diğer işyerlerini daha iyi koşulları oluşturmaya teşvik etmek amacıyla başlatılan Mavi Yıldız ve Berat uygulaması için oluşturulan komisyon denetimlere başladı. 23 adet Turizm İşletme Belgesi sahibi otellerde belirli aralıklarla yapılacak denetimlerde, Mavi Yıldız'ın gıda mevzuatında belirtilen teknik ve hijyenik koşullara özenle uyanlara bayrak şeklinde olan bir gıda güvenliği ödülü olarak, berat ise Mavi Yıldız ödülünü almaya hak kazanan işletme adına düzenlenecek olan yazılı bir belge niteliği taşıyor. 

İLK ÖDÜL DENETİMLE TESPİT EDİLDİ 
Konuyla ilgili açıklama yapan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kadir Güven, "Projeye başvuran Turizm İşletme Belgeli Otellerin başvurularını değerlendirmek ve denetlemek üzere Valilik Makamının olurlarıyla “Mavi Yıldız ve Berat Ödülü Değerlendirme Komisyonu” oluşturulmuştur. Yapılan ilk toplantıda “Mavi Yıldız ve Berat” uygulamasının tanıtımı ve akabinde başvuran işletmelerden bir otelin denetim ve değerlendirilmesi yapılmıştır. Yapılan denetimde komisyon üyeleri oybirliğiyle işletmenin “Mavi Yıldız ve Berat” ödülü almasını uygun bulmuşlardır. Belirlenecek olan tarihte yerel ve ulusal basının ve kamuoyunun katılımıyla “Mavi Yıldız ve Berat” ödül töreni yapılacaktır" dedi.

Yazar: Haberci
mavi bayrak ve berat samsun kadir güven otel belge
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş