Betboo yeni giriş

Trafikte açıköğretim tıkanması

Bugün tüm Türkiye'de açık öğretim sınavları nedeniyle sabah ve öğle saatlerinde trafik adeta felç oldu. Sınav giriş ve çıkış saatlerinde trafik durma noktasına geldi.

Trafikte açıköğretim tıkanması

Türkiye genelinde milyonlarca kişinin öğrenim gördüğü Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nin açıköğretim sınavları nedeniyle şehirlerde trafik yoğunluğu oluştu. Bugün sabah ve öğle saatlerinde yaşanan sıkışıklık, yarın da devam edecek. Vatandaşlar, trafikteki yoğunluğu dikkate alarak yola çıkmaları yararına olabilir.

Bugün başlayan 2015-2016 eğitim öğretim yılı açık öğretim güz dönemi sınavı sebebiyle yollardaki yoğunluk, trafik akışını adeta felç etti. Yurt genelinde hafta sonu olması sebebi ile birçok caddede trafik nispeten akıcı haldeyken, sınavların yapılacağı okullara yakın yollar her sene olduğu gibi bu yıl da adeta kilitlendi. Polis ekipleri kavşaklarda görev alarak, trafiğin daha rahat seyretmesi için geçişleri sağlamaya çalıştı. Uzun süre trafikte bekleyen araçlardan ise zaman zaman tepki olarak sürekli korna sesleri duyuldu. Öğrencilerini sınava yetiştirmek isteyen bazı veliler dakikalar öncesinden yola çıkmasına rağmen trafikte takılı kaldı. Polis ekipleri sınav bölgesinin olduğu tarafa gidecek araçlara, öğrencilerin geç kalmaması için geçiş üstünlüğü sağlamaya çalıştı.

Açık öğretim sınavları 13 Aralık 2015 sabah 09:30-11:30 ile 14:00-16:00 arasında devam edecek. Trafiğe çıkacak sürücülerin yoğunluğu dikkate alarak plan yapması kendi yararlarına olabilir.

Yazar: Haberci
açık öğretim açıköğretim sınav trafik sorunu
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş