Sandık her şeyi değiştirecek mi ?

Türkiye, 7 Haziran'da seçime gitti. AK Parti 258, CHP 132, MHP ve HDP 80'er milletvekili çıkardı. Sandıktan koalisyon kararı çıkmasına rağmen, bu gerçekleşemedi. Milletin oyuyla seçilenler, 'Egoları'na yenildi. Şimdi tekrar yapılacak seçimle ne değişecek?

Sandık her şeyi değiştirecek mi ?

Millet, kendisini TBMM'de temsil edecek milletvekillerini seçmek için 7 Haziran'da sandık başına gitti. Sandık sonuçları tek başına iktidar için yetmedi, koalisyon görüşmeleri başladı. Terörle arasına mesafe koymayan HDP ile görüşmeyeceğini belirten AK Parti, CHP ve MHP'nin kapısını çaldı. Her iki partide milletin aldığı 'Yeni Türkiye' kararına yanaşmadı. Şimdi Cumhurbaşkanı'nın kararıyla seçim yenilecek, peki seçimle ne değişecek? Milletin atacağı oyun yönü mü, partilerin tutumu mu?

13 yıl tek başına iktidarla yönetilen Türkiye'de, seçimlerin üzerinden 2 ay geçmesine rağmen koalisyon kurulması tartışılıyor. Başbakan Davutoğlu'nun CHP, MHP ve HDP ile yaptığı 'Hükümeti beraber kuralım' çağrısı yanıt bulmadı. Çeşitli bahanelerle, sandıktan çıkan 'Koalisyon hükümeti' gerçekleşemedi. Şimdi anayasa gereği, Cumhurbaşkanı Erdoğan yetkisini kullanıyor ve Türkiye, tekrar seçime gidiyor.  

Mehmet Ertuğrul'un köşe yazısının devamını okumak için tıklayınız. 

Yazar: Haberci
erken seçim seçim ve partilerin tutumu ak parti chp mhp sandık mehmet ertuğrul cumhurbaşkanı erdoğan hükümet kurma çalışmaları
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı