Betboo yeni giriş

Rusya'nın Türk balıkçı teknesine ateş açması krize sebep oldu

Ege Denizi'ne balık avı için çıkan bir Türk tekneye, Rus Savaş Gemisi'nden ateş açıldığı bilgisi geldi. Rusya Savunma Bakanlığı konuyla ilgili ateşesini çağırdı. Olayın gerçek yüzü ortaya çıktı.

Rusya'nın Türk balıkçı teknesine ateş açması krize sebep oldu

Gerilen Türkiye-Rusya ilişkilerine bugün yenisi eklendi. Ege Denizi'ne balık avına çıkan bir tekneye, Rus Savaş Gemisi'nden ateş açıldı. Bunun üzerine 2 ülke arasında bürokratik hareketlilik başladı. Rusya savunmasını ilginç bir şekilde yaptı

Rusya Savunma Bakanlığı konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ‘Smetlivy’ adı verilen ve Ege Denizi'nde devriye görevi yapan geminin ateş açmasıyla ilgili detaylara yer verdi. Bakanlık, geminin mürettebatının çarpışmayı önlemek için Türk balıkçı teknesine ateş açtığını savundu. Açıklamada, "Türk balıkçı teknesi yapılan tüm uyarılara rağmen cevap vermedi. Mesafe kısaldığı ve çarpışma ihtimaline karşılık tekneye uyarı ateşi açıldı. Türk teknesi, açılan ateşten sonra Rus mürettebatla hiçbir temas kurmadan yönünü değiştirdi" denildi. 

Rusya Savunma Bakan Yardımcısı Anatoliy Antonov ise Türkiye'nin askeri ataşesinin olayla ilgili bakanlığa çağrıldığını duyurdu. Rusya'nın yaptığı bu davranışın kasıtlı mı yoksa gerçekten çarpışma ihtimali mi üzerine olduğu araştırılıyor. Savaş gemisinin siren yerine silahla uyarı yapması dikkati çeken bir davranış. 

Yazar: Haberci
rus savaş gemisi balıkçı teknesi türkiye-rusya ege denizi rus donanması
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş