Krize neden olan Rus gemisi 10 gün sonra boğazdan geçti

Mürettebatı, elinde roketatarla poz vererek İstanbul Boğazı'ndan geçen Rus savaş gemisi bu kez geri döndü. Fakat öyle pozlar vererek geçemediler.

Krize neden olan Rus gemisi 10 gün sonra boğazdan geçti

Rusya Donanması’na ait “Caesar Kunikov” adlı savaş gemisi Çanakkale Boğazı’ndan gelerek İstanbul Boğazı’ndan geçiş yaptı. Gemi bundan 10 gün önce, İstanbul Boğazı'ndan geçerken gemideki bir askerin omuzundaki füze dikkat çekmişti.
 
İstanbul Boğazı’ndan Ege Denizi açıklarına geçişi sırasında bir Rus askerinin omzunda füze taşıması ile dikkat çeken Rusya Donanması’na ait 158 bordo numaralı “Caesar Kunikov” adlı savaş gemisi tekrar dönüş yaparak İstanbul Boğazı’ndan geçerek Karadeniz’e açıldı. Saat 07.40 sıralarında İstanbul Boğazı’ndan geçen Caesar Kunikov’u Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri botlarla eşlik etti. Öte yandan Rus savaş gemisinin güvertesinde birkaç kişinin olduğu gözlerden kaçmadı.

Geminin 10 gün önceki olayı 'provokasyon' olarak yorumlanmıştı. Rus askerinin provokasyonu olarak yorumlanan olayı fotoğraflayan Boğaz Gözlemcisi Yörük Işık ve Alper Boler, o anları sosyal medyada paylaşmıştı. Rus donanmasının Karadeniz Filosu'na ait gemilerden 'Ropucha-1' sınıfı çıkarma gemisi 158 borda numaralı 'Caesar Kunikov'un 4 Aralık'ta İstanbul Boğazı'ndan geçişi sırasında bu ilginç olay yaşanmıştı.

 

Yazar: Haberci
rus gemisi caesar kunikov gemi provokasyon
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor