Hükümet 5 günden önce kurulabilir

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim hükümetini kurmak için Başbakan Ahmet Davutoğlu'na görev verecek. 5 gün içerisinde yeni hükümet göreve başlayacak.

Hükümet 5 günden önce kurulabilir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Meclis Başkanı İsmet Yılmaz ile yaptığı görüşmenin ardından bugün de Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu kabul etti. Davutoğlu'na seçim hükümeti kurmasıyla ilgili görev vermesi bekleniyor. 

25. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinin yenilenmesine ilişkin kararın Resmi Gazete’de yayımlanasının ardından geçici seçim hükümetinin 5 gün içerisinde kurulması gerekiyor. Davutoğlu'nun görüşmelerin hemen ardından yeni hükümetle ilgili çalışmalara başlayacağı ve hazırlayacağı listeyi de Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunması bekleniyor. 

SÜREYİ BEKLEMEYEBİLİR
Başbakan Davutoğlu, koalisyon görüşmeleri için yasal 45 günlük sürenin dolmasından 5 gün önce Cumhurbaşkanı Erdoğan'a görevi iade etmişti. Geçici hükümet kurulması için de Başbakan Davutoğlu'nun kurmaylarına liste çalışması yaptığı ve görevi aldıktan sonra üzerinde yapılacak çalışmaların ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunması tahmin ediliyor.

 

Yazar: Haberci
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Başbakan Ahmet Davutoğlu seçim hükümeti seçim hükümeti erken kurulabilir davutoğlu süreyi beklemeyebilir
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.