Betboo yeni giriş

Uysal koyun değiliz, haksızlığın hesabını sorarız

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, tek bir karıncayı dahi incitmeden iş yaptıklarını belirterek, "Haksızlıkların hesabını da soruyoruz. Uysal koyun değiliz" dedi.

Uysal koyun değiliz, haksızlığın hesabını sorarız

Türkiye Gençlik Vakfı'nın (TUGVA) Yüksek Öğretim Koordinatörlüğü Antalya Bölge Kampı'na katılan Belediye Başkanı Menderes Türel, gençlere nasihat dolu açıklamalar yaptı. 

Gençleri önemsediğini ve TUGVA'nın bunun için çalışmalar yaptığını söyleyen Başkan Türel, insanlarla iç içe hizmet vermenin mutluluğunu yaşadığını belirtti. Gençlere bazı nasihatlerde de bulunan Türel, "Hepimiz imtihan dünyasındayız. Her gün bir sürü vebalin altında imtihan veriyoruz. Bir tek karıncayı dahi incitmeden işimizi yapmaya çalışıyoruz. Tabi ki irade koymamız gereken yerler oluyor. Tabi ki bize yapılan haksızlıkların hesabını soruyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımın dediği gibi uysal koyun da değiliz. Ama mutlaka nezaketi ve zarafeti bırakmamamız lazım” dedi.

ŞEHİRLERİN KARAKTERİNİ BAŞKAN BELİRLER 
İskender Pala’nın ‘Şehirler insanların karakterini belirler’ dediğini ifade eden Türel kendisinin bu söze, “Şehirlerin karakterlerini de Belediye Başkanları belirler” cümlesini eklediğini belirterek, "Antalya’da yaşayan bir vatandaşımızla Erzurum’da, Kayseri’de yaşayan vatandaşımızın yaşam alışkanlıkları farklıdır. Sosyal tercihleri farklıdır. Yaşama biçimi farklıdır. İstanbul’da Fatih’te yaşayan bir kardeşimizle Kadıköy’de yaşayan kardeşimizin yaşama biçiminde ve sosyal alışkanlıklarında farklılıklar vardır. Çünkü şehirler insanların karakterini belirlediği için o şehirlerde yaşayan insanlar da o şehrin karakteristik özelliklerine göre yaşam biçimleri ortaya çıkarıyor. O yüzden Belediye Başkanlarının en önemli sorumluluğu burada başlıyor. Bizim işimizin de zorluğu burada" diye konuştu.  

Başkan Türel, gençlerin Gezi Olayları, 17-25 Aralık olaylarında Türkiye üzerinde tuzak kuranlara en güzel cevabı verdiğini ifade ederek, “Bir çok hadiseyi toplumun birliktelik, beraberliği ve gücü sayesinde aştık. Türk toplumunun gücünü görenler bir anda gezi olaylarıyla bir yere varılamayacağını hissetmişlerdir, anlamışlardır” dedi.

Yazar: Haberci
menderes türel antalya tugva tugva antalya kamp
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş