Betboo yeni giriş

Hırsızlar bu kez öyle bir şey çaldı ki herkes şaşırdı

Bursa'da ilginç bir hırsızlık olayı yaşandı. Bir haftadır sokağa dadanan hırsızlar, mahalle halkını da bezdirdi. Çalınanların yerine ise ilginç çözümler bulundu.

Hırsızlar bu kez öyle bir şey çaldı ki herkes şaşırdı

Bursa'nın merkez Osmangazi ilçesi Alemdar Mahallesi'nde son 8 günde 13 rögar kapağının çalınması vatandaşları canından bezdirdi. Mahalledeki rögar kapaklarının çalınması olası bir faciaya davet hazırlarken, hırsızlar güvenlik kameralarına yakalandı. 

Edinilen bilgiye göre, merkez Osmangazi ilçesi Alemdar Mahallesi'nde 1 ayda 20'den fazla rögar kapağı hırsızlığı meydana geldi. İki şüpheli dadandıkları mahalleye sabah saatlerinde hurda topladıkları araçla gelip, önce rögar kapaklarını kontrol ediyor. Ardından çalınması kolay olanı söken şüpheliler, hurda aracına yükleyip, ortadan kayboluyor. Son günlerde bu durumların artması üzerine mahalle sakinleri bu duruma tepki gösterdi. Alemdar Mahalle Muhtarı Abdullah Akay, çalınan kapakları yerine çöp kovası, kanepe ve palet gibi malzemeler koyduklarını söyledi.

Son 8 günde 13, 1 ay içerisinde de 20'den fazla rögar kapağının çalındığına dikkat çeken Akay, "Mahallemize son günde hırsızlar dadandı. Rögar kapaklarını söküyorlar. Bunlar genelde 2 kişi çalışıyor. Böyle olunca da daha hızlı şekilde kapakları söküyor. Bunları hurdacılara sattıklarını tahmin ediyoruz. Bir rögar kapağı 25-30 liraya anca satılır. Bu para insan canından değerli mi? Geçtiğimiz günlerde bir araç rögar kapağı çalındığı için çukura düştü. Araçta maddi zarar meydana geldi. Allah korusun yağmurlu havalarda bu çukurlar su dolabilir. Birisi içerisine düştüğü zaman faciaya neden olur. Bizde kapakların yerine bir şeyler koyup, belediyeyi arıyoruz. Onlarda sağolsun, gün içinde veya 1 gün sonra gelerek kapakları takıyor. Aslında mahallemizde MOBESE olsa, en azından şüphelileri tespit edebiliriz" diye konuştu.

ÇALINANLARIN YERİNE İLGİNÇ ÇÖZÜM
Çalınan rögar kapaklarının yerine mahalle halkı ilginç şeyler koydu. Bir çekyatın oturma kısmı, vatandaşlar düşmesin diye üzerine konuldu.

Yazar: Haberci
bursa rögar kapağı hırsızlığı rögar kapağı bursa hırsızlık
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş