Betboo yeni giriş

Yüksek gerilim hattından kurtuluyorlar

Uşak'ta yüksek gerilim hatları TEİAŞ tarafından yer altına alınacak. Büyük tehlikenin ortadan kalmasıyla belediye, alana modern projeler yapmaya hazırlanıyor.

Yüksek gerilim hattından kurtuluyorlar

Uşak'ta haftanın belirli günleri pazar kurulan alandan ve evlerin hemen üzerinden geçen yüksek gerilim hatlarıyla ilgili TEİAŞ'ın çalışma başlattığı öğrenildi. Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, sözünü verdiği yüksek gerilim hatlarının kaldırılması konusunda çalışmalara başlandığını duyurdu. Cahan, alanın açılmasıyla birlikte başlatacakları projeyi de anlattı. 

Uşak'ta Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde büyük sıkıntı arz eden hatlar ile ilgili TEİAŞ ekipleri erken saatlerde çalışmalarına başladı. Vatandaşların ve çalışanların can ve mal kaybı yaşamaması için elektrikler kesilirken projenin kısa sürede bitirilmesi hedefleniyor. Çalışmaların sona ermesiyle mahalleye yapılması planlanan, fakat hatların olması nedeniyle yapılamayan projelere de başlanabilecek.

HATLAR ŞEHİR DIŞINA ALINIYOR
Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, yüksek gerilim hatları konusunda da adım atmanın heyecanını yaşadıklarını belirterek, "Hem proje yapmamıza engel olan, hem de hemşehrilerimizin can ve mal güvenliğini tehlikeye sokan yüksek gerilim hatlarının il dışına çıkarılması konusunda söz vermiştik. Son derece çirkin bir görüntüde olan hatlar için bakanlık düzeyinde yaptığımız temaslar netice verdi. Hatların şehir dışına alınması için çalışmalar başladı” dedi.

MODERN PAZAR YERİ 
Bölgede hatların olması nedeniyle bir çok çalışmayı gerçekleştiremediklerini söyleyen Başkan Cahan, "Bu sorunun bitmesiyle birlikte artık projelerimiz bölgede can bulacak. Öncelikle Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nin her hafta Cuma günü pazar ihtiyacını karşılayan alanın modern bir pazar yerine kavuşmasını sağlayacağız. Diğer yandan hatların geçtiği bölgelerde planlamalarımızı yaparak birçok çalışmayı vatandaşlarımızla buluşturacağız” diye konuştu. 

Yazar: Haberci
uşak uşak yüksek gerilim teiaş pazar yeri
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş