Betboo yeni giriş

Bosna Emniyeti'ne Türk desteği

TİKA, Bosna Hersek Emniyet Teşkilatına bilgisayar ve donanım desteği verdi.

Bosna Emniyeti'ne Türk desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Bosna Hersek Emniyet Teşkilatı’nın bilişim altyapısının güçlendirilmesi amacıyla Saraybosna İkinci Polis Karakoluna bilgisayar ve donanım desteğinde bulundu.

Bosna Hersek’te eğitimden sağlığa, tarımdan, idari alt yapının güçlenmesine kadar farklı alanda toplamda 400’den fazla projeye imza atan TİKA, projelerine bir yenisini daha ekledi. Bu kapsamda TİKA tarafından Saraybosna İkinci Polis Karakoluna bilgisayar ve donanım desteğinde bulunuldu.

Bosna Hersek Emniyet Personelinin suçlarla mücadelede dijital teknolojiden daha fazla yararlanması için TİKA ve T.C. Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliğinde Bosna Hersek Emniyet Teşkilatı’nın alt yapısının güçlendirilmesi ve Türkiye’nin güvenlik alanındaki tecrübelerinin Bosnalı emniyet personeliyle paylaşılması amacıyla 2010 yılından beri çeşitli eğitim programları düzenleniyor. Bosna Hersek Emniyet Personelinin suçlarla mücadelede dijital teknolojiden daha fazla yararlanması için TİKA tarafından bilişim teknoloji alt yapısı zayıf olan Saraybosna İkinci Polis Karakoluna bilgisayar ve donanım desteğinde bulunuldu. 

Teslim töreninde konuşan Saraybosna Kantonu İçişleri Bakanı İsmir Yusko yeni ekipmanların emniyet güçlerinin faaliyetlerine önemli katkıda bulunacağını vurgulayarak yapılan destekten dolayı öncelikle Türkiye Cumhuriyeti’ne teşekkür etti. 

TİKA Saraybosna Koordinatörü Hüseyin Şanlı ise yaptığı açıklamada Bosna Hersek’te farklı sektörlerde birçok projeyi hayata geçirdiklerini emniyet alanında da hem eğitim hem bilişim altyapısının güçlendirilmesi noktasında birçok yardımda bulunduklarını ve Bosna Hersek Emniyet Teşkilatına destek vermeye devam edeceklerini belirtti.

Yazar: Haberci
bosna hersek tika tika çalışmaları bosna emniyet
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş