Betboo yeni giriş

Ruslar bu fuara katılmak için kriz dinlemedi

İstanbul'da düzenlenen Dosso Dossi adlı fuar ve defileye katılanların yüzde 35'inin Rus olduğu öğrenildi. Türkiye'ye gelebilmek için 4 uçak değiştiren Ruslar, defilenin gözdesi oldu.

Ruslar bu fuara katılmak için kriz dinlemedi

Firmaların özel koleksiyonların sergilendiği Dosso Dossi Fashion Show'da ilginç bir olay yaşandı. Türkiye ile Rusya arasında gerilen ilişkiler nedeniyle dünyaca ünlü bazı mankenler, çeşitli bahanelerle katılım sağlamadı. Fakat defileye Ukraynalı Barbie lakaplı bir model katıldı. Fuara katılanlar 5 bin kişinin 2 bine yakınının Rusya'dan geldiği öğrenildi. 

Victorias Secret mankenlerinden Candice Swanepoel'in yaşanan krizi ve güvenlik sorunlarını gerekçe göstererek gelmemesi üzerine Dosso Dossi Fasion Show 10'uncu yılı özel defilesinde Ukraynalı Barbie lakaplı Model Valeria Lukyanova boy gösterdi. Özel koleksiyonların sergilendiği defileyi değerlendiren Dosso Dossi Fashion Show Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eraslan, Candice Swanepoel'in gelmemesini umursamadıklarını söyledi. Her şeye rağmen güzel bir defile geçirdiklerini belirten Eraslan, Rusya krizi nedeniyle Rus misafir ve müşterilerin fuara katılmak için 4 uçak değiştirip farklı şehirlerden gelmek zorunda kaldıklarını belirtti.

YAKLAŞIK  5 BİN RUS VAR
Rus pazarında 7 milyon dolar kaybının da olduğunu belirten Eraslan, "Defilemize Victorias Secret meleklerinden Candice Swanepoel'in bekliyorduk ancak Türkiye'de ve komşu ülkelerde yaşanan olayları bahane ederek gelmedi. Biz de çok umursamadık. Önemli olan buraya gelen misafirlerimizin ticaret yapması. Onların burada olmaması tanıtım anlamında bir şeyler katıyor ama bu dönem Rusya'dan müşterileri getirerek başarılı bir iş yaptığımızı düşünüyorum. 5 bine yakın misafirimiz var. Bunun yüzde 35'i Rus. Tüm bu olumsuzluklara rağmen Rus müşterilerimizden yüzde 20'lik bir fireyle bu dönemi atlatıyoruz" dedi. 

BARBİE'DEN BARIŞ DUYURUSU
Hikmet Eraslan, Rusya'dan 4 ayrı uçak değiştirip defile için gelenlerin oluğunu belirterek, "Kontrollerle ilgili sıkıntılar yaşadık ve her şeye rağmen geldiler. Yaklaşık 7 milyon dolarlık bir kaybımız oldu. Ukraynalı Barbie lakaplı Model Valeria Lukyanova işin telafisini yaptı. Şu an Dosso Dossi Fashion Show yaptığı barış duyurusuyla bütün dünyaya barış yanlısı olduğunu gösterdi. Umarım mesaj yerine ulaşmıştır" diye konuştu.

Yazar: Haberci
dosso dossi rusya fuar hikmet eraslan Valeria Lukyanova
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş