Betboo yeni giriş

Artvin Yusufeli'nde çamur ve bozuk yollara beton

Artvin'in Yusufeli İlçe Belediyesi, mahalle arası sokaklarda oluşan çamuru önlemek için çalışma başlattı. 'Kaymak gibi yol' değil ama Yusufeli'nin en iyi ihtiyacı bu şekilde karşılanıyor.

Artvin Yusufeli'nde çamur ve bozuk yollara beton

Dik ve sarp yokuşlarıyla bilinen Artvin'in Yusufeli İlçesi'nde yaşayan vatandaşlar yağmur ve kar yağışı sonrası yürümekte zorlanıyor. Yusufeli Belediyesi, oluşturduğu birimle mahalle arası sokaklara beton dökerek, vatandaşları çamurdan ve bozuk yolları atlayarak geçmekten kurtarıyor. 

Yusufeli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Ahalt Mahallesinde yağışlı havalarda mahalle ara yollarında oluşan çamur ve bozuk yollar için betonlama çalışması yapıyor. İşçiliğini Toplum Yararına Çalışma Projesi kapsamında (TYÇP) Yusufeli Belediyesi'nde istihdam edilen personelin yaptığı çalışmanın bir ay içerisinde tamamlanması planlanıyor.

BETONLAŞMA ÇALIŞMALARI
Ahalt Mahallesi'nde ara yolların betonlanması ile beraber mahalle çıkışında bulunan derenin de iş makineleri ile temizlenerek betonlaması yapılacak. Yapılan çalışmalar ile derelerin sel sularından etkilenmemesi ve mahallelinin de yolu daha rahat kullanabilmesi amaçlanıyor. Ahalt Mahallesindeki yol çalışması ile eş zamanlı olarak Demirçubuk Mevkiinde de mahallenin ara yollarında betonlama çalışması devam ediyor.

Şehir merkezlerinde yollar asfalt olsun istenirken, Artvin'in arazi yapısı nedeniyle bu tür çalışmalar daha çok takdir topluyor. Zaman zaman patika şeklinde oluşan yollara dökülen bu beton, hem sert bir zemin oluşturuyor hem de vatandaşları çamura basmaktan kurtarıyor. 

Yazar: Haberci
yusufeli artvin beton yol çalışması
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş