Betboo yeni giriş

Geleceğin mimarlarına uygulamalı ders

KOÜ Mimarlık Fakültesi son sınıf öğrencileri, belediyenin hayata geçirdiği projeleri yerinde inceleyerek uygulamalı ders yaptı. Belediye yetkilileri, öğrencilere projelerini ders öğretir gibi anlattı.

Geleceğin mimarlarına uygulamalı ders

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) iş birliğiyle eğitimde birliktelik sağlandı. KOÜ Mimarlık Fakültesi son sınıf öğrencileri Büyükşehir Belediyesi’nin uyguladığı Kadıköy Mahallesi Katlı Otopark ve Pazar Yeri projesi ile Seka Kağıt Müzesi’ni gezdi. 

100 PARSELİ İSTİMLAK ETTİK
Geziye Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nevnihal Erdoğan ve son sınıf öğrencileri katıldı. İlk olarak Katlı Otopark ve Pazar Yeri'ne geçen öğrenci ve heyet, burayı inceledi. Başkan Vekili Özak, yapının olduğu bölgenin daha önce kaçak yapılardan oluşan kötü bir yerleşim alanı olduğunu ifade etti. Özak, “Büyükşehir Belediyesi olarak uzun zamandan bu yana bölgenin ihtiyacı olan sabit pazar yeri ve katlı otopark yapılması noktasında bir planımız vardı. Lokasyon olarak bu bölgenin uygun bir yer olduğu sonucuna varılarak burada kamulaştırmalar yapıldı. Daha sonra bu yapı ihale edilmek suretiyle inşa edildi. 58 bin metrekare kullanım alanına sahip olan bina 100 civarında parselin istimlakı ile oluşturuldu” dedi 

SEKA KAĞIT MÜZESİ
Daha sonra Seka Kağıt Fabrikası’nın restore edilmesiyle oluşturulan Seka Kağıt Müzesi’nin mimari yapısı ile fabrika içindeki makine donanımlarını incelediler. Uygulamalı eğitimin tüm ilçelerdeki Büyükşehir projelerini kapsadığını belirten Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nevnihal Erdoğan ise desteklerinden dolayı Başkan Vekili Özak’a ve Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Yazar: Haberci
kocaeli koü mimarlık öğrenci ders
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş