Betboo yeni giriş

Çocuklu kadınlar değil, yasa konuşuldu

Alanya'da çocuk arabalı kadınlarla ilgili skandalla gündeme gelen otobüsçüler, Başkan Menderes Türel ile bir araya geldi. Fakat toplantıda ne çocuklu annelerin sorunu ne de bu uygulama konuşuldu.

Çocuklu kadınlar değil, yasa konuşuldu

Antalya'nın Alanya İlçesi'ndeki halk otobüslerine çocuk arabası olan kadınların alınmaması yönünde iddialar gündeme gelmişti. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Alanya Minibüsçüler, Otobüsçüler ve Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası üyeleriyle bir araya geldi. Fakat söz konusu iddialarla ilgili bir gelişme yansımadı.

Alanya’ya yatırım turu gerçekleştiren Başkan Menderes Türel, Alanya Minibüsçüler, Otobüsçüler ve Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası üyeleri ile toplantı yaptı. Toplantıya Büyükşehir Genel Sekreteri Birol Ekici, Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, ASAT Genel Müdürü Faruk Karaçay da katıldı. Ulaşım esnafının yoğun ilgi gösterdiği toplantıda, sorunları dinleyen Başkan Türel, yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. 

İYİ Kİ BÜYÜKŞEHİR YASASI VAR
Toplantı salonunda Oda Başkanı Osman Bacak’ın hazırlattığı “13 yılımız belde belediyelerinde heba oldu, Türel geldi şoför esnafı özgürlüğüne kavuştu” afişleri dikkat çekti. Toplantının açılış konuşmasını yapan Alanya Minibüsçüler ve Servisçiler Odası Başkanı Doğan Bacak, Büyükşehir Yasası’nın büyük faydasını gördüklerini belirterek, “Daha önce işimizi 16 belediye ile çözüyorduk. Şimdi muhatabımız sadece Büyükşehir Belediyesi, taleplerimizi kolaylıkla yapabiliyor ve sonuç alıyoruz. Bu yasayı çıkaranlardan Allah razı olsun” dedi. 

KEYFİM YERİNE GELİYOR
Ulaşım esnafına seslenen Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, “ Alanya’ya her geldiğimde keyfim yerine geliyor “ diyerek başladığı konuşmasında Büyükşehir Yasası ile birlikte Minibüsçüler ve Servisçiler Odası’nın artık tek bir belediye ile muhatap olduğunu ve işlerini daha kısa sürede ve kolaylıkla yaptığını söyledi. “Ulaşım esnafının taleplerini elimizdeki bütün imkanları kullanarak çözüyoruz” diyen Türel, “Alanya ulaşım esnaf odası başkanının söyledikleri Büyükşehir Kanunu’nun ne işe yaradığını, bu yasanın neden çıktığını en iyi şekilde anlatıyor” ifadelerini kullandı.

ÖNÜNE GELEN C PLAKA ALAMAYACAK
C Plaka konusuna değinen Türel, farklı meslek kuruluşlarının C plakası alması konusunu şoförler odası ile görüşeceklerini ifade ederek, “Her önüne gelen C plaka alamayacak. Bu işi yaptığını belgeleyen kişilere C plakası vereceğiz. Bunu da yaparken meslek odasının talebi ve görüşünü mutlaka alacağız. Onların talep etmediği ya da istemediği bir şeyi yapmayacağız. Ayrıca C Plakası’na tahdit getirmek için çalışmalarımız sürüyor” dedi.

ESAS OLAN VATANDAŞIN TERCİHİ
Antalya genelini kapsayan Ulaşım Master Planı üzerinde çalışmaların uzman bir ekip tarafından yürütüldüğünü ifade eden Başkan Menderes Türel, “Bu planlamada esas olan vatandaşlarımızın tercihleridir. Antalya’da vatandaşımızın kanaatini almak sureti ile bu çalışmayı yapıyoruz. Ulaşım Master Planı için kapı kapı dolaşıp, anket yapıyor, halkımızın düşüncelerini ve tercihlerini alıyoruz. Alanya’da da anket çalışmalarına başlandı. Doğru istikameti anket çalışmaları sonucu verecek” şeklinde konuştu.

AKILLI KART ESNAFIN YARARINA
Antalya merkezinde kullanılan akıllı kart sisteminin artık 19 ilçeyi kapsayacak şekilde bizzat Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulanacağını dile getiren Türel, bu konudaki çalışmaların büyük bir hızla devam ettiğini söyledi. Türel, düzgün çalışan bir akıllı kart sisteminin en çok ulaşım esnafının yararına olduğunu belirterek, “Daha önce bu sistemi istemeyen Antalya’daki ulaşım esnafı şimdi yeni kart sisteminin bir an önce devreye girmesini istiyor. Bu sistemle 65 yaş üstü vatandaşların toplu ulaşımdan ne kadar yaralandığının belirlenmesi de mümkün olacak” dedi.

İŞTE O SKANDAL
Antalya'nın Alanya İlçesi'nde çocuk arabasıyla otobüse binmek isteyen bir bayanın karşılaştığı iddia edilen 'yasak' tartışma konusu olmuştu. Popüler kampanya sitesi üzerinden, 'Antalya Belediyesi, Alanya'da halk otobüslerine bebekli anneleri almıyorlar neden?' kampanyası başlatılmış ve öte yandan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nin Temmuz ayında bununla ilgili özel karar aldığı görülmüştü. HABERİ OKUMAK İÇİN GÖRSELE TIKLAYINIZ.

Yazar: Haberci
alanya halk otobüsleri çocuklu kadınlar menderes türel antalya
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş