Betboo yeni giriş

Uşak'ta üniversitelerden eserler 'Bizimle' sergilendi

Uşak'taki 'Bizimle' adlı sergide 6 üniversiteden 35 sanatçının 50 eseri gösterildi.

Uşak'ta üniversitelerden eserler 'Bizimle' sergilendi

Uşak Belediyesi kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında 'Bizimle' adlı sergi ve panel düzenlendi. 6 üniversiteden, 35 sanatçının, 50 eser ile katıldığı serginin açılışına Belediye Başkanı Nurullah Cahan, KKTC Yakındoğu Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr Uğurcan Akyüz, sanatçılar ve sanatseverler katıldı. 

Açılış konuşmasını yapan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, sanatta önemli işlere imza attıklarını belirterek, "İlimizde böyle değerli sanatçıları ağırlamak ve böyle güzel bir sergi açmaktan çok mutluyuz. Uşak olarak 6 üniversitemizle beraber güzel bir iş yaptık. Belediyemiz sanatı ve sanatçıyı seven bir yapıda çalışmalarına devam etmektedir. Yeterki kendi öz kültürümüzü ve kimliğimizi ortaya çıkartalım. Biz bu çalışmaları daha iyiye ve ileriye götürmek istiyoruz. Sergiye katkı veren herkese teşekkür ederiz” dedi. 

DEKAN'DAN ÖVGÜ DOLU SÖZLER
Uşak’ta yapılan etkinliğin önemli olduğunu aktaran KKTC Yakındoğu Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr Uğurcan Akyüz, sanatın gittiği her yerin daha da güzelleştiğini belirtti. Uşak’ın sanat anlamında şanslı bir il olduğunu dile getiren Akyüz, “Bizimle ismini sergiye koyduğumuzda birlikte güzel şeyler söyleyebileceğimizi ve yapabileceğimizi kast etmiştik. Bu nedenle ortak bir çalışmayla başarılı bir işe imza attık. Uşak Belediyesi sanata değer veren ender belediyeler arasında yerini almıştır. Sanat toplumları birleştiren ve bir araya getiren, barışçıl bir dil kullanan ve insanın ruhuna hitap eden bir uğraşı alanıdır. Bu nedenle etkinliğe ev sahipliği yapan Belediye Başkanımız Nurullah Cahan’a teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

Yazar: Haberci
uşak bizimle sergisi uğurcan akyüz sanat
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş