Betboo yeni giriş

Cübbeli'den 'Diyanet'e görülmemiş tepki (Mısır reformistleri düşünmedi)

Cübbeli Ahmet Hoca, Diyanet İşleri Başkanlığı'na görülmemiş bir tepki gösterdi. Mehmet Görmez'e de ismini kullanarak seslenen Cübbeli, "Diyanet yanlış içerisindedir" dedi ve "cuma tatil değil diye namazı cumartesiye alma" örneğiyle sert açıklamalar yaptı.

Cübbeli'den 'Diyanet'e görülmemiş tepki (Mısır reformistleri düşünmedi)

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Ahmet Yesevi Derneği tarafından Ataköy Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenlenen Mevlit Kandili Özel Programı'nda kendisini dinlemeye gelenlere seslendi. Programı izlemek için gelenler spor salonunu tamamen doldururken, içeri giremeyenler ön tarafta kurulan sinevizyondan Cübbeli Ahmet Hoca'nın konuşmasını izledi. Kur'an-ı Kerim okunmasıyla başlayan programda konuşan Ahmet Mahmut Ünlü, Diyanet İşleri Başkanlığı'na çağrıda bulundu. 

RAMAZAN AYI OCAK'A SABİTLENİR Mİ?
Diyanetin çok büyük yanlış içerisinde olduğunu savunan Ahmet Mahmut Ünlü, "Diyanet'in en büyük yanlışı, Mevlit kutlamalarını Nisan'a sabitlemesidir. Bu çok büyük, çok büyük tehlike arz ediyor. Mevlit, Rabi-ül Evvel ayına tekabül ediyor. Bir hafta kutlayacaksan, bu hafta kutla. Bir ay kutlayacaksan, bu ay kutla. Bunu Nisan'a sabitlemek, Ramazan'ı Ocak'a, Şubat'a sabitlemek gibidir. Takvimler değiştirilemez. Dinimizdeki merasimler asla Miladi'ye göre hesaplanamaz. Kainatın efendisi bu ayda dünyaya teşrif etmiş" dedi. 

MISIR REFORMİSTLERİ BİLE DÜŞÜNMEDİ
Diyanet'in bir programı olmadığına dikkati çeken Cübbeli, "Bu hafta var mı? üç gün sonra var mı? yok. Mehmet Görmez Efendi, bu işlere daha meraklı bir adam olarak görülüyor. Kimse bu Nisan işinden razı değildir. Hepimiz rahatsızız. Rabi-ül Evvel'e sabitleyin, bir ay kutlayalım. Yani Cuma tatil değil diye Cuma namazını Cumartesi'ye alalım da, daha mı rahat olsun Ne sahabeden, ne tabiinden bin 400 senedir Efendimiz'in mevlidini Nisan ayında kutlayan olmamıştır. Bu sapık fırkalarda bile duyulmamıştır. Bunu Mısır'ın reformistleri bile düşünememiştir. Bu nereden geldi bizi buldu, anlamadım ya" diye konuştu. 

BU YANLIŞTIR VE İSLAMI BOZMAKTIR
Bu aralar Ankara'nın kendilerini daha çok duyduğunu söyleyen Cübbeli, "Duysun. Ankara'nın kimi duyacak bizi Diyanet duysun işte. Ben dinden bahsediyorum, siyasetten bahsetmiyorum. Devlet ne yapsın, hükümet ne yapsın Bunu Diyanet belirliyor, proje diye önlerine getiriyor. Onlar da doğru zannediyor. Bu çok yanlış bir şeydir. İslam'ı bozmaktır." ifadelerini kullandı.

 

Yazar: Haberci
cübbeli ahmet hoca diyanet mehmet görmez cübbeli diyanet sözleri
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş