Betboo yeni giriş

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçici bütçeyi onayladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, '2016 Yılı Merkezi Yönetim Geçici Bütçe Kanunu'nu onayladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçici bütçeyi onayladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 6654 sayılı '2016 Yılı Merkezi Yönetim Geçici Bütçe Kanunu'nu onayladı. Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamada, '6654 sayılı '2016 Yılı Merkezi Yönetim Geçici Bütçe Kanunu' Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından anayasanın 89'uncu maddesinin birinci fıkrası ile 104'üncü maddesinin ikinci fıkrasının (a) bendi uyarınca yayımlanmak üzere Başbakanlığa gönderilmiştir' denildi. 

Buna göre, genel bütçe kapsamındaki kamu idareleri, özel bütçeli idareler, düzenleyici ve denetleyici kurumlara, 1 Ocak'tan 31 Mart 2016'ya kadar geçecek üç aylık dönemde, 2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu'ndaki başlangıç ödeneklerinin belirli oranları karşılığı kadar ödenek kullanma yetkisi verilecek. Bu oran, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bütçesi için yüzde 60, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bütçesi için yüzde 66, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı bütçesi için yüzde 75, Hazine Müsteşarlığı bütçesi için yüzde 30, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı için ise yüzde 100 olacak.

Kanunla ayrıca, 2015 Yılı ek yatırım projelerinin herhangi bir aksaklığa yol açılmadan 2016'da da uygulanmasına devam eilmesini sağlayacak ödemenin yapılabilmesi için düzenleme yapılıyor.

Yazar: Haberci
Cumhurbaşkanı Erdoğan geçici bütçe merkezi yönetim bütçesi
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş