Betboo yeni giriş

Bahçeli'den duygu yüklü paylaşımlar

MHP Lideri Devlet Bahçeli, şehit cenazelerinde babalarını kaybeden çocukların fotoğraflarını paylaşarak, duygu dolu ifadeler yazdı. Bahçeli'nin, 'Acıklı hikayemiz' diye yorumladığı paylaşımlar, yürekleri sızlattı.

Bahçeli'den duygu yüklü paylaşımlar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter adresinden şehit çocuklarının fotoğraflarını paylaşarak, terör olayları ve şehitlerle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Mesajlarını şehit çocuklarının cenazelerdeki fotoğraflarıyla paylaşan Bahçeli'nin konuya ilişkin ifadeleri şöyle: 

GÖZLER DÜRÜSTTÜR
"Ağlamak gülmek kadar insani ve doğal bir haldir. Bazen kitaplar dolusu bilgi dahi bir damla gözyaşı kadar etkili olamaz. Ve insan ağlar… Küçük bir kaynaktan doğup nehirlere, oradan okyanuslara karışan sular neyse, göz pınarlarından hüzünle yanaklara düşen yaşlarla da aynısıdır. Kimi zaman mutluluktur gözyaşlarına yataklık yapan, kimi zaman da katmerli dert ve acıdır gözyaşlarını teşvik eden. Dudaklar yalan söyleyebilir, ama gözler dürüsttür, içtendir, gerçeği gizleyemez. Hele keder çöktü mü yüze, kelimeler kifayetsiz kalır" 

GÖZYAŞI CİĞERLERİ DELER GEÇER
"Her gün şehit haberi alıyoruz. Peki çocukları ağlayan bir ülkenin hayat damarlarının kuruduğunu biliyoruz mu? Tek bir gözyaşı ne çok şey anlatır değil mi? Adeta kurşundur, ciğerleri deler de geçer… Çocuktur deyip geçmeyin, şehit babasının arkasından döktüğü yaşlar tonlarca ağırlıktadır... Her zaman ağlamak için gözyaşına gerek yoktur. Bakışların da ağladığı olur, hasretle bir dokunuş gönülleri yakar... Şehit de olsa babaya veda ne zordur, sanki dağ devrilmiştir. Anlayana, uzaktan mahzun bir bakış ne çok şey anlatır… Ya ananın sızısına ne demeli? Ya ananın yürek yangınını nasıl söndürmeli?" 

YİĞİT DÜŞTÜĞÜ YERDEN KALKAR
"Ağlama yavrum, bırak seni bu hale getirenler ömür boyu ağlasın. Sil gözyaşlarını, senin hesabını soracaklar yanındadır. Mazlum durma yavrucak, büyüdüğünde göreceksin seni yetim bırakanlar, buna sebep olanlar kaçacak yer arayacaklar... İşte bunlar bizim acıklı hikayemiz. İşte bu manzaralar bizim sükut etmiş gerçeklerimiz. Hendek açmışlar, pazarlık yapacaklarmış, vız gelir. Yiğit her zaman düştüğü yerden kalkar. Hain ise yükseldiği yerden değil düşmek, yere çakılır. Bu da uzun sürmeyecektir. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Muhterem ailelerine, eşlerine, yavrularına sabır ve başsağlığı temenni ediyorum. Acıları acımız, alınacak intikamları sözümüz olsun."

Yazar: Haberci
şehit çocukları şehit devlet bahçeli bahçeli şehit çocukları paylaşımı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş