Betboo yeni giriş

Görüpte sevemeyenlere ibret olsun

Samsun'da yaşayan 2 görme engellinin aşkı, günümüzdeki günü birlik aşklara ibret olur nitelikte. Birbirlerini hiç göremeyen fakat, gönül gözleriyle sevdalanan çift, hayallerine kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor.

Görüpte sevemeyenlere ibret olsun

Samsun'da bir sivil toplum kuruluşunun faaliyetlerinde tanışan görme engelli 26 yaşındaki Emel Duman ve 23 yaşındaki Murat Tiryaki, birbirlerini hiç göremeselerde örnek alınacak bir aşkla bağlandılar. Birbirlerine hiç görmeyen gençler, sevgiye hiçbir engelin engel olamayacağını söyledi. 

Samsun'da Emel Duman ve Murat Tiryaki, 2 yıl önce Altı Nokta Körler Derneği'nin faaliyetleri sırasında karşılaşıp tanıştı. Arkadaş olan Emel Duman ve Murat Tiryaki kısa bir süre sonra birbirlerine aşık oldu. Duygularını birbirlerine itiraf eden iki gence aileleri de destek verdi. Yüzde 95 görme engelli olan Murat Tiryaki ile yüzde 90 görme engelli Emel Duman birbirlerini hiç görmemelerine rağmen yaşadıkları aşk ile engellerini aştı. 

ENGELİMİZ AŞKA ENGEL DEĞİL
Emel Duman Murat Tiryaki’ye aşık olduğunu belirterek, "Benim çok zor zamanlarım oldu. O benim hep yanımdaydı. O olmasaydı bekli de yaşadığım sıkıntılara dayanamayabilirdim. O bana Allah'ın bir armağanı. Çok aşığım ve çok seviyorum. Ben memur oldum. 1.5 ay içerisinde çalışmaya başlayacağım. Murat da engelli memurluk sınavına hazırlanıyor. İnşallah o da memur olduktan sonra yuvamızı kurmayı düşünüyoruz. Engelli için yaşam çok zor. Çevremizde 'İkiniz de engellisiniz. Olur mu, olmaz mı' diyen çok oldu. Ama ben hiç onları düşünmedim. Ben kendime de ona da çok güveniyorum. Beraber oldukça biz her zorluğu aşabiliriz" dedi.

HERŞEY GÜZEL OLACAK
Murat Tiryaki de Emel Duman ile birlikte bir hayali gerçekleştirmeyi amaçladıklarını belirterek, "Bu hayali gerçekleştirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Ailemizin de bize destekleri var. Ben Emel'i tanımadan önce çok utangaç, içine kapanık biriydim. Ben bizim engelimizin, bize çok fazla engel olacağını düşünmüyorum. İstedikten sonra her şey yapılıyor, aşılabiliyor. İnşallah her şey güzel olacak. Ben Emel'e çok aşığım ve çok mutluyum." 

Yazar: Haberci
görme engelli aşıklar aşka engel yok emel duman murat tiryaki
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş