Betboo yeni giriş

Semt pazarında 1 marul için 100 TL verdi yakalandı

Bolu'da tarihe geçecek bir kurnazlık polis ekiplerince sonlandırıldı. Semt pazarına giden kişi, 1 TL'lik marulu almak için 100 TL verince, ekiplerce yakalandı. Olayın gerçek yüzü üzerinden çıkan paralarla anlaşıldı.

Semt pazarında 1 marul için 100 TL verdi yakalandı

Bolu'da semt pazarlarından köylülerin bulunduğu pazar tezgahlarından sebze alarak sahte paralarını bozduran şüpheli, polis ekipleri tarafından suçüstü yakalanırken üzerinden çok sayıda sahte banknot ile mahalle mahalle semt pazarlarının listesi çıktı. 

Bolu Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube ekipleri kent merkezinde mahalle aralarında kurulan semt pazarlarında sahte 100 TL'lik banknotların piyasaya sürüldüğünün belirlenmesi ardından soruşturma başlattı. Semt pazarlarında özellikle bahçelerinde yetiştirdikleri sebzeleri satan köylülerden sahte 100 TL'lik banknotlarla alışveriş yapan kişiyi yakalamak için KOM ekipleri cumartesi günleri Bahçelievler Mahallesi'nde kurulan semt pazarında önlem aldı. Marul ve maydanoz gibi ürünlerden sadece birisini alarak 100 TL veren kişiyi takip eden polis ekipleri aynı yöntemle başka bir tezgaha daha giderek alışveriş karşılığında yine aynı miktarda para veren şüpheliyi gözaltına aldı. Semt pazarlarından sebze alarak sahte paraları piyasaya sürerken suçüstü yakalanan Soner. A., ifadesi alınmak üzere İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şubesi'ne götürüldü.

Soner A'nın üzerinde yapılan aramada 100 TL'lik banknotlar halinde bin TL'lik sahte para ele ile mahalle mahalle semt pazarlarının listesi çıktı. Şüphelinin farklı kentlere giderek aynı yöntemle sahte paraları piyasaya sürdüğü öğrenildi. Soner A., İl Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Yazar: Haberci
sahte para semt pazarı marul alırken yakalandı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş