Betboo yeni giriş

Aydın'da operasyon protestosuna TOMA ile müdahale

HDP ve DBP İl Örgütleri'nin Aydın'da düzenleyeceği protesto polis engeline takıldı. Güneydoğu'daki operasyonları protesto için düzenlenen yürüyüş TOMA'nın müdahalesiyle son buldu.

Aydın'da operasyon protestosuna TOMA ile müdahale

Aydın'ın Efeler İlçesi'nde, Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) İl Örğütü'nün Güneydoğu'da düzenlenen operasyonlarını protesto etmek için yaptığı izinsiz yürüyüşe polis müdahale etti.  

ARA SOKAKLARA KAÇTILAR
Ovaeymir Mahallesi'nde toplanan grup, basın açıklaması yapmak istedi. Polis gösterinin izinsiz olduğunu belirterek grubu dağılmaları konusunda uyardı. Uyarılara rağmen grup yürümek isteyince polis TOMA ile müdahale etti. Bunun üzerine protestocular ara sokaklara dağılarak kaçtı. Daha sonra grup Aymek Kavşağı'na gelerek burada basın açıklamasında bulundu. 

6 ÇOCUK TAŞ ATARKEN YAKALANDI
Grup adına DBP Aydın İl Eş Başkanı Yılmaz Kaya, kısa bir açıklama yaptı. Bu sırada mahallede barikat kuran gruba polis tekrar müdahale etti. Mahalleye giriş ve çıkışları kapatan polise taş atan 6 çocuk polis merkezine götürüldü. Çocuk Şube Müdürlüğü'nde ifadeleri alınan 6 çocuk daha sonra ailelerine teslim edildi.

Yazar: Haberci
aydın efeler protesto gösterisi hdp ve dbp aydın
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş