Sel fırsatçıları pes ettirdi

Artvin'de meydana gelen sel felaketinin yaraları kapatılmaya çalışılırken bazı dolandırıcılar ortaya çıktı. Belediye Başkanı adına insanları arayan fırsatçılar, işadamlarından para istedi.

Sel fırsatçıları pes ettirdi
Haberin galerisi için tıklayın!

Artvin'in Hopa, Arhavi ve Borçka ilçelerinde meydana gelen sel felaketinin yaraları yavaş yavaş sarılmaya çalışılırken, dolandırıcılar ortaya çıktı. Belediye Başkanı ve Başkan Yardımcılarının adını kullanan dolandırıcılar, maddi yardım talep etti. 

BAKAN EROĞLU BÖLGEDE

Selin açtığı maddi yaralar, ekiplerin çalışmalarıyla yavaş yavaş kapatılıyor. 8 kişinin hayatını kaybettiği 3 kişinin de kaybolduğu felakette Artvin Belediyesi makine, ekipman ve personel desteğini sundu. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Artvin Valisi Kemal Cirit, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ve ilgili kurum temsilcileri, olayı yerinde inceleme yaptılar. 

ELEKTRİK VE SU YOK

Sel felaketinin yaşandığı yerlerde 2 itfaiye aracı, 2 vidanjör, 1 kamyon, 1 kepçe, dakikada bin litre su tahliye eden su pompa makinesi ve teknik personel çalışmalar yapıyor. Ekipleri afetzedelerin dertlerine derman olmak için aralıksız çalışmalarını sürdürüyor. Ayrıca ilçeye elektrik ve su verilememesi yüzünden Artvin Belediyesi bölgeye ekmek ve su yardımı yapıyor. Başkan Kocatepe, olay yerinde çalışmaları yakından takip ederek devletin tüm imkanlarıyla vatandaşlara yardım elini uzattığını söyledi.

DOLANDIRICILARIN YÖNTEMİ PES ETTİRDİ

Öte yandan, insanların hayallerini kullanarak paralarını çalan bazı dolandırıcılar, sel felaketinin ardından da ortaya çıktı. Artvin Belediyesi'nden yapılan açıklamada, "Artvin’in Hopa, Arhavi ve Borçka ilçelerinde meydana gelen sel felaketini bahane ederek Belediye Başkanımız sayın Mehmet Kocatepe ve Belediye Başkan Yardımcımız Aydemir Akkoy adına maddi yardım talebinde bulunuyorlar. Bu tarz maddi yardım taleplerine itibar edilmemesi önemle rica olunur" denildi. 

Yazar:
sel felaketi sel sonrası dolandırıcılar ortaya çıktı başkan adına para istediler Artvin Hopa Arhavi ve Borçka ilçeleri Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı