Betboo yeni giriş

Minik Zeynep'in hayallerini çaldılar

Samsun'da 8 yaşındaki doğuştan felçli olan ve yürüyemeyen Zeynep'in tekerlekli sandalyesi çalındı. Annesi, kızının hayallerinin çalındığını ve geri getirilmesini istedi.

Minik Zeynep'in hayallerini çaldılar

Samsun'da Amisos 55 Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Dans Grubu'nda da yer alan 8 yaşındaki Zeynep'in tekerlekli sandalyesi ihmalle çalındı veya bir kişi tarafından götürüldü. Anne Hülya Uysal, sandalyenin kızının hayallerini canlandırdığını belirterek, geri getirmelerini istedi. 

Samsun'un İlkadım İlçesi'nde yaşayan ev kadını Hülya ve polis memuru 33 yaşındaki Özkan Uysal çiftinin doğuştan bedensel engelli olan 2. sınıf öğrencisi kızları Zeynep, ailesiyle birlikte hafta sonu Batı Park'a piknik yapmaya gitti. Pikniğin ardından eve dönen aile, kızlarını otomobile bindirirken tekerlekli sandalyeyi almayı unuttu. Eve döndüklerinde araçta tekerlekli sandalyenin olmadığını fark eden baba Özkan Uysal, hemen piknik yaptıkları bölgeye gitti. Ancak tekerlekli sandalyeyi bulamadı.

KİM ALDIYSA GERİ GETİRSİN
Anne Hülya Uysal, tekerlekli sandalyenin yurt dışında yaşayan hayırsever bir işadamının Zeynep'e özel olarak yaptırıp gösterdiğini belirterek, "Biz piknik dönüşü tekerlekli sandalyenin olmadığını farkettik. Eşim benim araca koyduğumu düşünmüş, aynı şekilde bende onun aldığını düşünmüştüm. Sandalyenin olmadığını farkedince hemen gittik ama yerinde bulamadık. Kızım daha önce tekerlekli sandalyeye binmek istemiyordu. Ona özel olarak yaptırılıp gönderilmişti. Çalınmış olabileceği ihtimalini düşünmek istemiyoruz. Ama kim aldıysa hemen getirirse çok mennun oluruz" dedi.

DANS SANDALYEMDİ
Amisos 55 Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Dans Grubu'nda da yer alan Zeynep Uysal, "Ben o sandalye ile dans ediyordum. Okula gidiyordum. Tekerlekli sandalyemi geri istiyorum. Eğer getirirlerse babam onlardan şikayetçi olmayacak. Dans ediyordum ama şimdi sandalyem olmadığı için dans edemiyorum" diye konuştu.

Zeynep Uysal, 24 Aralık'ta Samsun'da düzenlenen 'Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne Üyelik Süreci' konulu sivil toplumla diyalog toplantısında AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır'ın da bulunduğu toplantıda sahnede gösteri yapıp, hatıra fotoğrafı çekinmişti.

Yazar: Haberci
zeynep uysal hülya uysal samsun engelli dansçı tekerlekli sandalye çalındı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş