Kutsal topraklarda şehitler ve vatan için dua

Kutsal topraklara giden ilk hac kafilesi, şehitler ve vatan için öyle bir dua etti ki, 'Amin' demeden yapamayacaksınız.

Kutsal topraklarda şehitler ve vatan için dua
Haberin videosu için tıklayın!

Hacı olabilmek için Suudi Arabistan'a giden ilk hac kafilesi, Türkiye'nin içinde bulunduğu terör olayları ve şehitler için el açıp dua etti. Peygamber Efendimizin huzurunda yapılan dualara, el açıp 'Amin' diyelim.

Türkiye’den hacı olmak için kutsal topraklara giden ilk hacı kafilesi, son dönemde artış gösteren terörü lanetledi. Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın kabrinin de bulunduğu Suudi Arabistan’ın Medine şehrindeki Ravza-i Mutahhara’da ve Uhud Savaşı’nın yapıldığı alanda el açıp dua eden hacılar, daha önce okudukları Kur’an-ı Kerim hatminin duasını da yaptı, şehitlerin ruhuna hediye etti.

Mescid-i Nebevi’de ve Uhud Savaşı’nın yapıldığı yerde bir araya gelen Türk hacılar, Din Görevlisi Harun Yüksel'in yaptığı duaya hep birlikte amin dedi. Duada, 'Ya Rab, sana okunan Kur’anlar hürmetine, ülkemize musallat olan, memleketimizi bölmeye çalışan iç ve dış mihrakları, zalimleri, terörü lanetliyor ve bu felaketlerden sana sığınıyoruz. Bunları da sana havale ediyor ve kahhar isminle kahretmeni diliyoruz' denildi. 

Yazar:
kutsal topraklar şehitler ve vatan için dua
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı