Betboo yeni giriş

Kış yeni yılla birlikte geldi. Ülke beyaza büründü, okullar tatil

Kış ayının gelmesiyle beklenen kar geceden itibaren tüm yurtta etkili oldu. Yeni yılla birlikte gelen kar, çocuklar için eğlence, büyükler için de işkence haline döndü. Bazı şehirlerde okullara kar tatili arası verildi.

Kış yeni yılla birlikte geldi. Ülke beyaza büründü, okullar tatil

Ocak ayına sayılı dakikalar kala, beklenen kar yağışı geldi. Küçük büyük herkes kar yağışı ile birlikte sokaklara indi. Sokakta yaşayan hayvanlara bazı hayırseverler yemek ve su bıraktığı görüldü. Yolda kalan arabalar ise imece usulü kurtarıldı. Belediyeler kapalı yolları açmak için mesai gözetmeksizin çalışıyor. İşte yurtta öne çıkan bazı kar ile ilgili gelişmeler.

İSTANBUL'DA KAR PİR GELDİ
İstanbul'da gün boyu aralıklarla devam eden kar yağışı, gece boyunca etkisini artırarak devam ediyor. Belediye ekiplerinin tuzlama çalışmaları nedeniyle Beyoğlu, Şişli, Kağıthane ve Beşiktaş'ta ana arterlerde olumsuzluk yaşanmazken ara sokaklarda, kar lastiği takmayan araçlar yokuş çıkarken güçlük çekti. Yokuşlarda mahsur kalan araçlar vatandaşların yardımıyla kurtuldu. Taksim Gezi Parkı'nda bir grup kartopu oynayarak kar yağışını eğlenceye çevirdi. Atatürk Anıtı çevresinde vatandaşlar bol bol kar fotoğrafı çekti. Belediye ekipleri anıt çevresinde tuzlama çalışması yaptı.

UÇAK SEFERLERİNE KAR RÖTARI
Kar yağışı nedeniyle Türk Hava Yolları 195 seferini, Pegasus Hava Yolları ise 33 seferini iptal etti. Seferlerin iptal olmasından dolayı havayolu şirketleri yolcularını otellere yerleştirirken, bazı yolcular ise terminalde beklemeyi tercih etti. Terminalde uçuşları bekleyen yolcular koltuk üzerinde uyumak zorunda kaldı. Atatürk Havalimanı'nda uçuşların aksamaması için Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) "kar timi" ekipleri hazır beklerken, diğer yer hizmetleri şirketleri de oluşturdukları kriz merkeziyle karla mücadeleye hazır halde bekliyor. Uçuşları iptal olan yolcular, Atatürk Havalimanı'nda uyumayı tercih edince oteli andıran görüntüler ortaya çıktı. 

KOCAELİ'DE KAR MANZARALARI FARKLI
Kocaeli'nde sabah saatlerinden itibaren aralıklarla etkili olan kar yağışı akşam saatlerinden itibaren etkisini arttırdı. Akşam saatlerinde kar yağışı zeminde etkili olurken, yollar karla kaplandı. İzmit'in yüksek kesimlerinde ve Derince'de etkili olan kar yağışı nedeniyle araçlar özellikle karla kaplı rampalarda ilerlemekte zorlandı. Kar lastiği ve zinciri olmayan araçlar rampalarda kaldı. Vatandaşlar araçları iterek ilerlemesini sağladı. Derince'de kar kalınlığı 5 santime yaklaşırken, her taraf beyaza büründü. 

BALIKESİR OKULLAR TATİL
Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü bu gece etkisini arttıran kar yağışını ve olumsuz hava şartlarını göz önüne alarak Altıeylül ve Karesi ilçelerinde okulların bir gün süreyle tatil edildiğini duyurdu. Manyas İlçesi'nde de taşımalı okullarda eğitime bir gün ara verildi. Manyas'ta öğrencilerinin çoğu taşımalı eğitim kapsamında olan ve tümü tatil edilen okullar şöyle sıralanıyor; Süleymanlı İlkokulu, Şevketiye İlkokulu, Miralay İlkokulu, Darıca İlkokulu, Akçaova İlkokulu, Salur Çok Programlı Anadolu Lisesi, Adnan Hunca Çok Programlı Anadolu Lisesi.

SAMSUN'DA TATİL SOSYAL MEDYADAN GELDİ
Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre yoğun kar yağışı nedeniyle yarın il genelinde tüm okullar yarın tatil edildi. Kent merkezinde akşam saatlerinde etkili olan ve kenti beyaza büründü.  Yoğun kar yağışı nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre yarın il genelinde tüm okulların perşembe günü tatil edildiği belirtildi. Kararı İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin de sosyal medya hesabından duyurarak öğrencileri bilgilendirdi.

Yazar: Haberci
kar tatili kar yağışı samsunda kar balıkesirde kar kocaelide kar okullar nerede tatil
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş