Betboo yeni giriş

Günün en anlamlı haberi Yozgat'tan: Doğaya yem

Kar yağışı nedeniyle pek çok bilgi haber merkezimize gelse de, Yozgat'tan gelen habere alkış. Bir grup öğrenci, kar nedeniyle doğada yiyecek bulamayan hayvanlar için yemleme yaptı.

Günün en anlamlı haberi Yozgat'tan: Doğaya yem

Yozgat'ta aralıklarla devam eden kar yağışının ardından doğada yiyecek bulmakta zorlanan yabani hayvanlar için yemleme çalışması yapıldı. Yozgat Belediyesi Gençlik Meclisi tarafından temin edilen yiyecekler, yabani hayvanların geçiş noktalarında belirlenen noktalara bırakıldı. Üniversite öğrencilerinin de katıldığı yemleme çalışmalarında, kuşlar için buğday ve bayat ekmekler Çamlık Milli Parkı içerisinde belirlenen alanlara bırakıldı. 

Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Talip Karslıoğlu, yabani hayvanlarında kış aylarında beslenmeye ihtiyaç duyduğunu belirterek, "Yozgat’ta son 2 gündür devam eden kar yağışı tabiatı beyaz örtüyle kapladı. Kış şartlarının ağır geçtiği dönemlerde, yabani hayvanlar için doğaya yiyecek bırakmak gerekiyor. İl genelinde Doğa Koruma ve Milli Parklar müdürlüğü tarafından doğaya belirli aralıklarla yiyecek bırakılıyor. İnsanlar nasıl yiyeceğe ihtiyaç duyuyorsa yabani hayvanlarında ağır kış şartlarında yemlenmesi gerekiyor. Bu gün insanlık görevimizi yerine getirdik diye düşünüyorum" dedi.

Yazar: Haberci
doğaya yem kar ve hayvanlar yozgat yem
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş