Betboo yeni giriş

Tipi ve kar nedeniyle uçuş trafiğine rötar

Yurt genelinde etkili olan yoğun kar yağışı ve tipi, uçak seferlerine rötar yaptırdı. Bazı yolcular, uçağa yetişemezken, uçak için tüm işlemlerini yaptıranlar ise saatlerce beklemek zorunda kaldı. Bazı uçaklar ise İstanbul a inemedi.

Tipi ve kar nedeniyle uçuş trafiğine rötar

Türkiye'nin hemen hemen her yerinde etkili olan kar yağışı özellikle İstanbul'da kara, deniz ve hava trafiğini durma noktasına getirdi. Gece etkisini gösteren yoğun tipi ve kar yağışı nedeniyle Atatürk Havalimanı 30 dakika hava trafiğine kapandığı belirtildi. 

Havalimanı apronu,uçak park alanları ve pistler kar kürüme makinaları ile buzlanmaya karşı mücadele ediliyor. Atatürk Havalimanı'nda Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) tarafından toplanan birlikte karar alma merkezi operasyonların aksamaması için kriz merkezin de 24 saat esasına göre önlemleri almaya devam ediyor.

UÇAKLAR İSTANBUL'A İNEMEDİ
DHMİ'nin kar küreme araçları biriken karı apronda temizlemek için temizlik yapıyor. Uçaklara anti-icing olarak adlandırılan buzlanmayı önleyici sıvı sıkılma işlemi gerçekleştiriliyor. Yoğun çalışma ile yer hizmetleri şirketleri ve havayolları operasyonlarını aksama olmaması için faaliyetlerini sürdürmeye çalışıyor. Bu arada yoğun kar yağışı ve tipi 30 dakikalık pistlerin kapanmasına sebep olduğu öğrenilirken Atatürk Havalimanı'na inmesi gereken 6 uçak Ankara, Antalya, İzmir ve Çorlu Havalimanlarına yönlendirildi.

OTELLER DOLDU
Atatürk Havalimanı'nda yaşanan iptaller ve gecikmeler sebebiyle çok sayıda yolcu mağdur oldu. Uçakların kalkmasını bekleyen yolcular otellerde yer kalmadığı için banklarda ve yerlerde yatmak zorunda kaldı. Bazı hacılar da yer bulamayınca beton zeminde yatmak zorunda kaldı. Atatürk Havalimanı'nda dış hatlar gidiş katındaki check-in kontuarları ve pasaport polis noktalarının boş olduğu görüldü.

Yazar: Haberci
kar ve tipi rötar edilen uçak atatürk havalimanı yolcular
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş