Betboo yeni giriş

2016'ının ilk acı haberi Cizre'den: 1 şehit 5 yaralı

Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde yeni yıl için kutlamalar yapılırken, vatan koruması için Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde görev yapan güvenlik güçlerimizden acı haber geldi. 1 şehit 5 yaralı

2016'ının ilk acı haberi Cizre'den: 1 şehit 5 yaralı

Yeni yıl kutlamalarının yaşandığı saatlerde vatandaşların güvenlik ve huzuru için çalışan güvenlik güçlerimizden acı haber geldi. Şırnak'ın sokağa çıkma yasağı bulunan Cizre İlçesi'nde PKK'lılarla bu gece çıkan çatışmada 1 özel harekat polisi şehit oldu, 5 polis memuru da yaralandı.

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş'ün açıklaması var. Şırnak'ın Cizre ilçesinde düzenlenen operasyonda teröristlerin roketatarlı saldırısında 1 polis şehit düştü, 5 polis memuru yaralandı Şırnak'ın Cizre ilçesinde PKK'lı teröristlere yönelik düzenlenen operasyonda 1 polis şehit edildi, 5 polis memuru yaralandı.

Şırnak'ın 14 Aralık'ta hendekleri kapatmak, barikatları kaldırmak ve PKK'lıları etkisiz hale getirmek için düzenlenen operasyonlar devam ederken, bu gece çatışma yaşandı. Çatışmada 1 özel harekat polisi şehit olurken, 5 polis memuru da yaralandı. Yaralı polis memurları Cizre Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. İlçede gece boyunca Cudi, Nur ve Yafes mahallelerinde şiddetli çatışmalar yaşanırken, sık sık silah ve patlama sesleri duyuldu. Cizre İlçesi'nde PKK'lı teröristleri etkisiz hale getirmek için güvenlik güçlerinin operasyonlarını sürdürüyor. 

Operasyonların yoğun olarak devam ettiği Cudi, Nur ve Yafes mahallelerinde çatışma patlama sesleri yükseliyor. İlçenin etrafında bulunan ve Çarkendal Tepesi'nde konuşlanan tanklar, 3 mahallede tespit edilen bombalı barikatlara top atışı yapıyor. Top atışlarından sonra patlamanın meydana geldiği mahallelerden toz ve duman bulutları yükseliyor.

Yazar: Haberci
cizre şehit haberi şırnak operasyonlar 2016 ilk şehit eyüp gümüş
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş