Betboo yeni giriş

Önde kepçe arkada ambulans mutlu sona gittiler

Batman'da devletin ilgili birimleri, hamile bir bayanı hastaneye yetiştirmek için adeta seferber oldu. Kepçe önden karlı yolları açtı, arkadan ambulans takip etti. 2 saat çalışan ekipler, kadını hastaneye yetiştirmeyi başardı ve mutlu son.

Önde kepçe arkada ambulans mutlu sona gittiler

Batman'ın Kozluk İlçesi'ne 20 kilometre uzaklıkta bulunan ve yolu kardan kapalı bulunan Derince Köyü'nde yaşayan 28 yaşındaki Rahime Yüksel'in doğum sancıları başlayınca ailesi 112 Acil Servisi arayarak ambulans istedi. Ancak köy yolu kardan kapalı olduğu için ambulans gidemeyince durum Özel İdare Genel Sekreterliği'ne bildirildi. 

Kar kalınlığının yarım metreyi geçtiği bölgede iş makineleri ile ambulanslar yola çıktı. İş makinesi köy yoluna yaklaşık 2 saatte açtı ve köye ulaşan sağlık ekibi ilk müdahaleyi yaptığı Rahime Yüksel'i ambulansla Kozluk Devlet Hastanesi'ne kaldırdı. Burada normal doğumla Rahime Yüksel'in kız bebeği oldu.

Rahime Yüksel'in eşi Saadettin Yüksel, "Yolun kardan kapalı olması nedeniyle ekipler köye gelemiyordu. Yol açılınca bugün götürebildik. Bir kızımız vardı, ikinci bir kızımız daha oldu, çok mutluyum. Anne ve kızımın sağlık durumları gayet iyi. Tüm görevlileri teşekkür ediyorum" dedi.

Özel İdare Genel Sekterliği Yol Ulaşım Müdürü Sait Öner, yolu kardan kapalı köylerden asılsız hasta ihbarı aldıklarını belirterek, vatandaşların bunu yapmamasını istedi. Öner, "Asılsız ihbarlar olursa, bu tür önemli vakalara müdahale etmekte gecikmiş oluruz. Ekiplerimizin asılsız ihbarlarla meşgul edilmemesini istiyoruz" dedi.

Yazar: Haberci
batman kozluk derince köyü kar karla mücadele karlı yol açmak
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş