Betboo yeni giriş

Diriliş Ertuğrul'daki Engin baba oluyor

Ekranların sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul'un başrol oyuncularından Engin Altan Düzyatan, gerçek yaşamında da baba oluyor. Peki bebeğin ismini ne koyacaklar? Diriliş Ertuğrul ile ilgili bilinmeyenler? Diriliş Ertuğrul senaryosu.

Diriliş Ertuğrul'daki Engin baba oluyor

Birleşik Arap Emirlikleri merkezli MBC4’te yayınlanan ‘Turki Extra’ programında Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkelerinde de ilgi ile izlenen dizinin ‘Ertunga Gazi’ rolünde oynayan başrol oyuncusu Engin Altan Düzyatan ile yapılan röportaj ekrana getirildi. Dizide senaryo uyarınca elinin sakat olduğunu, günlük yaşamda bunun gerçek olduğunu zannedenler olduğunu belirten Düzyatan, “Tamamen senaryo. Geçen yanıma bir teyze geldi, ‘Elin iyi mi? Çok ağladım o elin için iyileşti değil mi?’ dedi, elime baktı. O an dizide sakat olduğunu unutmuştum. Ona ‘iyileşti, sen üzülme teyze’ dedim” diye konuştu.

Engin Altan Düzyatan, çok uzun çalışma sürelerine alıştıklarını, 3 ay süren ön hazırlık ile birlikte yaklaşık 2 yıldan bu yana kılıçla ciddi karşılaşma yaptığı için vücudu ve kollarının alıştığını ifade ederken “Artık kendimi tam bir dövüşçü gibi hissediyorum” dedi. Kılıç ile dövüş sahneleri sırasında çok sayıda yara aldığını başına 3-4 kez kılıç darbesi yediğini, baş parmağındaki bir kemiğin yerinden çıktığını anlatan Düzyatan, “Ufak tefek yarılma çizilmeler hemen her gün olan şeyler. Vücudumda, özellikle ellerimde kol bölgemde kan görmeye çok alıştım” dedi.

Kayı Obası’nın tarihte de göç etmeleri ve taşınmaları olduğunu, kendilerinin de set ortamında bunu sürdürdüklerine dair espri yapan Engin Altan Düzyatan, geçen yıl Karadeniz’den fazla rüzgar alan bir dağın tepesinde, kış mevsiminin çok daha sert geçtiği obadan taşındıkları biraz daha kuytuda etrafı dağlarla çevrili bir obaya yerleşmeleri sonucu rahat ettiklerini söyledi.

Hülya Koçyiğit'in torunu Neslişah Alkoçlar ile evli Engin Altan Düzyatan, gerçek yaşamında da dizide canlandırdığı ‘Ertunga Gazi’ karakterindeki gibi baba olmaya hazırlandığını hatırlatan sunucu Liana Dahdouh’a, şunları anlattı: “Çok güzel bir duygu. İkisinin bir arada olması da çok güzel bir tesadüf. Hem gerçek yaşamda baba olacağım, hem bunun nasıl bir duygu olduğunu biliyor olacağım hem de dizide baba olacağım onun o hissini dizide kullanıyor olacağım açıkçası. Biraz şanslıyım bu konuda. Bakalım çok heyecanlıyım bekliyorum. Bebeğin adını pek netleştirmedik açıkçası. Çok zor bir şey isim takmak. Bireye ömür boyu taşıyacağı isim veriyorsunuz ve gerçekten çok zormuş. Anneme ve babama gerçekten çok teşekkür ediyorum verdikleri isimden dolayı çünkü çok mutluyum. Ama henüz netleştirmedik.”

Yazar: Haberci
diriliş ertuğrul entunga gazi engin altan düzyatan diriliş ertuğrul senaryo
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş