MHP'li vekil şaşırdı şaşırttı

MHP İzmir Milletvekili Kenan Tanrıkulu, bakanlık teklifini reddettiğini ve partisinden de istifa ettiğini açıkladı. Tanrıkulu'nun açıklamasına Ağustos yerine Temmuz yazması habercileri de şaşırttı.

MHP'li vekil şaşırdı şaşırttı

MHP İzmir Milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu, Başbakan Davutoğlu'nun geçiçi Bakanlar Kurulu teklifini kabul etmediğini açıkladı. Yazılı açıklama yapan Tanrıkulu, aceleyle olsa gerek, Ağustos yerine Temmuz yazdı, haberi hızla girmek isteyen ajanslar dahi onu farketmeyerek öyle servis etti. 

Tanrıkulu'nun yazılı açıklamasında, "Tarafıma Ahmet Davutoğlu tarafından bir mektupla teklif edilen Geçici Bakanlar Kurulu üyeliğini 26 Temmuz 2015 tarihinde kabul etmediğime dair yazımı Başbakanlığa iletmiş bulunmaktayım.Türkiye gelinen 13 yılın sonucunda ağır güvenlik ve ekonomik zorluklar içindeyken; 46 yıllık tarihî, köklü ve saygın bir mensubiyeti olan Milliyetçi Hareket Partisi’nin Genel Başkan Yardımcısı’na böyle bir teklifin yapılması cürretine tepki olarak, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcılığı görevimden bugün itibariyle ayrılıyorum" ifadeleri yer aldı. 

Tanrıkulu, bakanlık teklifini reddetti fakat neden partisinden istifa etti anlaşılmadı. Açıklamadaki Temmuz ibaresi de Ağustos ayında olacaktı. Tanrıkulu'nun bu açıklamasıyla haberciler de kendiside şaşırdı. 

TEMMUZ YAZILI HABER

AJANSLAR HABERİ DÜZELTİP TEKRAR YAYINLADI.

Yazar: Haberci
MHP İzmir Milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu istifa 1 teklif 2 istifa
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı