Betboo yeni giriş

CHP'li başkan Mehmet Kocadon devesine kupa

Bodrum'un CHP'li Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'un 'Goca Bodrumlu' devesi, hayvanlara eziyet edilen deve güreşi yarışmasında kupa aldı. Zaytung değil, gerçek haber. Hayvan hakları savunucuları durumu protesto edecek mi?

CHP'li başkan Mehmet Kocadon devesine kupa

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde her yıl geleneksel olarak düzenlenen deve güreşi yarışmasında, hayvanlara yine eziyet edilen görüntüler oluştu. Güreşlerde, Bodrum Belediye Başkanı CHP'li Mehmet Kocadon'un 'Goca Bodrumlu' isimli devesi Belediye Başkanlığı Kupası'nın sahibi oldu.

Bodrum Belediyesi tarafından düzenlenen geleneksel deve güreşleri Kızılağaç Mahallesi'ndeki arenada yapıldı. Güreşlere Marmara, Ege ve Akdeniz bölgesinden 130 deve getirildi. Soğuk havaya rağmen 7'den 70'e her yaştan kişinin yoğun ilgi gösterdiği güreşleri yaklaşık 3 bin kişi izledi. Güreşleri izlemeye gelenlerden bazıları davul zurna eşliğinde eğlenip, piknik yaptı.

URGANCILAR ZOR ANLAR YAŞADI
Bazı güreşlerin sonunda kızgın develeri ayırmakta, görevli urgancılar zor anlar yaşadı. Güreşi bırakmak istemeyen develer, sahipleri ve hakemlere de güç anlar yaşattı. Bazı develer görevlileri ve bakıcılarını ısırmaya çalıştı. Develeri ayırmaya çalışanlar zaman zaman ezilme tehlikesi geçirdi. Güreşler devam ederken cazgırlar, maniler okudu.

BAŞKAN KOCADON DA GÜREŞTİRDİ
CHP'li Bodrum Belediye Başkanı CHP'li Mehmet Kocadon da 'Goca Bodrumlu' isimli şampiyon devesiyle arenaya girerek izleyenleri selamladı. Kocadon'un devesi Aydın'ın Buharkent İlçesi'nden Güven Cesur'un 'Devran' isimli devesiyle Belediye Başkanlığı Kupası için güreşti. Güreşi 'Goca Bodrumlu' kazandı. 

HAYVAN HAKLARI SAVUNUCULARI NE YAPACAK?
Hayvanların birbiriyle kıyasıyla dövüştürüldüğü bu güreşi hayvan hakları savunucuları protesto edecek mi? Belediye başkanı kupayı iade edecek mi? Her yıl düzenlenen bu güreş ile köpek dövüştürenlerin ne farkı var? Tüm bu sorular bir cevap verecek kişi bekliyor.

Yazar: Haberci
bodrum deve güreşi mehmet kocadon devesi deve güreşi hayvanlara eziyet
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş