Betboo yeni giriş

1 metre kar onları yıldırmadı, hızır gibi yetiştiler

Samsun'da ambulansta görevli sağlıkçılar, bir metreyi bulan kar kalınlığına aldırmadı. Ambulans daha fazla ilerleyemeyince bir görevli hastayı sırtında ambulansa taşıdı. Ortaya çıkan görüntüler, 'Hızır gibi yetiştiler' yorumlarına neden oldu.

1 metre kar onları yıldırmadı, hızır gibi yetiştiler

Samsun'dan gelen bu haber, bazı sağlık görevlilerinin ne kadar öz veriyle çalıştıklarını gösterir nitelikle. 112'den yardım isteyen kronik astım hastası 86 yaşındaki Ayşe Bayar'ın evine, yolun karla kapalı olması nedeniyle ambulans ulaşamadı. Acil vakaya müdahale etmek isteyen bir sağlık görevlisi hastayı sırtında ambulansa kadar taşıyıp, ilk müdahalesini yaptı. 

Samsun’da etkili olan kar yağışı nedeniyle yolların kapanması 112 ekiplerini de zorladı. Ekipler her türlü olumsuz koşula rağmen hastalara ulaşmayı başardı. Önceki gün meydana gelen olayda da Çarşamba İlçesi Çatak Köyü'nde oturan kronik astım hastası Ayşe Bayar, elektriklerin kesik olması nedeniyle ilaç ve oksijen veren nebülizatör cihazını çalıştıramadığı için fenalaştı. Solunum sıkıntısı çeken hastanın yakınları saat 10.49’da 112’yi arayarak yardım istedi. Saat 10.50’de 112 ekibi vakaya ulaşmak için yola çıktı. Köy yolunun karla kaplı olması nedeniyle ekipler güçlükle ulaşabildi. Saat 12.03’de hastanın yakınlarına ulaşıldı. Ancak yolun tamamen kapalı olması nedeniyle ambulans hastanın evine kadar gidemedi. Bunun üzerine 112 ekibi eve yürüyerek gitti. Yaklaşık 1 kilometrelik dönüş yolunda ambulansta görevli sağlıkçı Volkan Karaman, Ayşe Bayar’ı sırtında taşıyarak ambulansa kadar getirdi. Ambulans hastayı alıp bölgeden ayrıldı. Ayşe Bayar, Çarşamba İlçe Devlet Hastanesi’ne getirilerek tedavi altına alındı.  

Yazar: Haberci
samsun ambulans kar hastayı sırtında taşıdı sağlık görevlileri çarşamba kar
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş