Betboo yeni giriş

Kahramanmaraş'ta karda dondurma keyfi

Doğallığı ile bilinen Maraş dondurmasını kar altında yediler. Kahramanmaraş'ta bir dondurma firması, karlar lapa lapa düşerken vatandaşlara ücretsiz dondurma dağıttı.

Kahramanmaraş'ta karda dondurma keyfi

Keçi sütü ve salepten yapılan ve doğallığı ile bilinen Kahramanmaraş dondurması bu kez farklı bir sunumla karşımıza çıktı. Bir dondurma firması tarafından kentte kar altında dondurma dağıttı. Kar altında kesilerek ücretsiz dağıtılan 200 kilo Maraş dondurması 20 dakikada tükendi.

Trabzon Bulvarı'nda dondurma bir firması tarafından kentteki kar yağışı nedeniyle vatandaşlara ücretsiz Maraş dondurması dağıtıldı. Firma yetkilisi Sami Kervancıoğlu'nun kar altında, soğuk havada satırla kestiği dondurmadan almak isteyenler birbiriyle yarıştı. 200 litre süt kullanılarak 1 ayda hazırlanan 200 kilo Maraş dondurması 20 dakikada tükendi.

Firma yetkilisi Sami Kervancıoğlu, soğuk havada dondurma yemenin zararın aksine faydalı olduğunu kaydederek, 'Kahramanmaraş dondurması dünyaca ünlü bir dondurma. Yazın yiyoruz, kışın da kar altında yemeye devam ediyoruz. Çünkü Kahramanmaraş dondurmasının özelliği keçi sütü, salep ve doğallığıdır. İnsanlarımıza hiçbir şekilde zararlı değildir. Kışın kar altında dahi bu dondurmayı yiyebiliriz. Kesinlikle hiçbir zararı yoktur" dedi.

Yazar: Haberci
kahramanmaraş maraş karda dondurma maraş dondurması karda yenen dondurma
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş