Betboo yeni giriş

Sanatçılardan, 'Asla Yalnız Yürümeyeceksin' vurgusu

Türkiye'de işlenen kadın cinayetlerine tepki göstermek ve bu konuda bir kampanya yürüten Kadın Cinayetleri Platformu örnek bir etkinlik düzenledi. 'Asla Yalnız Yürümeyeceksin' adlı etkinlikte, erkek ve kadın sanatçılar cinayetlere şarkılarla tepki gösterdi.

Sanatçılardan, 'Asla Yalnız Yürümeyeceksin' vurgusu

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu'nca düzenlenen 'Asla Yalnız Yürümeyeceksin' adlı bir etkinlikle sanatçılar kadın cinayetlerine dikkat çekmek için sahne aldı. İstanbul Beyoğlu'nda bir mekanda düzenlenen etkinlikte, Aylin Aslım, Birsen Tezer, Çiğdem Erken, Erkan Oğur, Gündoğarken, Güvenç Dağüstün, Hüsnü Arkan, Jehan Barbur ve Redd'in sahne aldı.

Gecede konuşan Kadın Cinayetleri Durduracağız Platformu Temsilcisi Fidan Ataselim, “Bugün anlamlı bir şey için bir aradayız. Bizler kadın cinayetlerini önlemek için çalışıyoruz. Her gün kadınlar birer birer öldürülüyor. Aslında şunu biliyoruz: Kadın cinayetlerini durdurmak mümkün. En çok ihtiyacımız olan şey bunu bilerek, bu umuda sarılarak, yapılması gerekenler için hep birlikte ele ele verip mücadele etmek. Kadın katilleri mahkemelere çıktıklarında, kravat taktıkları için, takım elbise giydikleri için, 'çok seviyorum' dedikleri için, saygın tutum indirimi, iyi hal indirimi, aşırı sevgi indirimi alıyorlar. Bizler de tıpkı erkekler gibi yaşam hakkı olan varlıklarız. Kadınların hayatta kalması için kadın cinayetlerinde indirimlerin uygulanmaması en önemli can alıcı noktadır" diye konuştu. 

Gecenin tüm geliri, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu'nun çalışmalarını desteklemek ve kadın cinayetlerini önlemek için yürütülen çalışmalara katkı yapmak için platforma aktarılacak. Konser, geç saatlere kadar devam etti.

Yazar: Haberci
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu kadın cinayetleri sanatçılardan cinayet konseri
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş