Betboo yeni giriş

Erbaa'da korkutan yangın. Başkan Yıldırım neden panikledi!

Tokat Erbaa'da ilçede bugüne kadar görülmemiş büyüklükte bir yangın meydana geldi. Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım, yangının büyüklüğü karşısında panikleyip bakın ne yaptı!

Erbaa'da korkutan yangın. Başkan Yıldırım neden panikledi!

Tokat'ın Erbaa ilçesinde büyük bir yangın meydana geldi. İnşaat malzemeleri satılan 2 katlı ahşap binada çıkan yangın paniğe neden oldu. Yangın 4 saatte kontrol altına alınırken, Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım'ın açıklamaları yangının büyüklüğünü gözler önüne serdi.

Cumhuriyet Mahallesi Alişan Biktaş Caddesi üzerinde bulunan Mustafa Mazlum Toydaş ve Metin Toydaş kardeşlerinin sahip olduğu işletmede başlayan yangın, ikinci katı depo olan giriş katta ise inşaat malzemelerinin bulunduğu ahşap binayı komple etkisi altına aldı. Nedeni henüz belirlenemeyen yangın kısa sürede büyüyüp tüm binayı sardı. İçeride bulunan yapı malzemelerinin de alev alması sonrası yangına Erbaa Belediyesi itfaiye ekipleri müdahalede bulundu. 

İTFAİYE YETERSİZ KALDI
Ancak itfaiye yetersiz kalınca Orman İşletme Müdürlüğüne ait itfaiye araçları ile Niksar ve Taşova'dan gelen itfaiye araçları da müdahale etti. İlçede korkulu anların yaşanmasına sebep olan yangın yaklaşık 4 saat süren çalışmanın ardından kontrol altına alındı. Yangın nedeniyle işyerinde büyük hasar oluştu. Erbaa Kaymakamı Abdulkadir Demir ve Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım ise olay yerine gelerek incelemelerde bulundular. 

BAŞKANDAN AÇIKLAMALAR
Olay yerinde incelemelerde bulunan Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım, Erbaa’da uzun zamandır ilk defa böyle büyük bir yangın yaşadıklarını ifade ederek, "Yangının büyüklüğünü gördüğümüzde bizim itfaiyelerimizin yetersiz kalacağını düşünerek Amasya, Taşova, Niksar, Tokat İtfaiyelerinden de faydalandık. Onlardan da destek aldık. İş makinelerimiz bütün personelimizle yangına müdahale ediyoruz. Yangın sönmüş durumda. Köpüklü soğutma çalışmaları devam ediyor. Büyük bir yangın atlattık. En büyük tesellimiz can kaybı ve yaralanan kimsenin olmaması. Tüm Erbaa’ya ve iş yeri sahibine geçmiş olsun diliyorum" dedi.

Yazar: Haberci
tokat erbaa yangın hüseyin yıldırım erbaada çıkan yangın
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş