Betboo yeni giriş

İzmir Alsancak Garı'nda pankart gerginliği

İzmir'de bazı gruplar, Ankara tren garı önünde yaşanan patlamayı protesto için Alsancak Garı önünde toplandı. Ankara'daki patlamada ölenlerin isimlerinin yazılı olduğu pankartın asılması gerginliğe neden oldu.

İzmir Alsancak Garı'nda pankart gerginliği

İzmir'de, 3 ay önce Ankara Garı yakınlarında düzenlenen bombalı saldırıda hayatını kaybedenleri anmak için toplananların, Alsancak Garı binasına üzerinde saldırıda ölenlerin adlarının yazılı olduğu pankartı asması kısa süreli gerginliğe neden oldu. Pankartın indirilmesinin ardından basın açıklaması yapıldı.

Geçen 10 Ekim'de barış mitingi için Ankara Garı yakınlarında toplananlara yönelik düzenlenen bombalı intihar saldırısında ölenler için bugün saat 10.00'da, İzmir'deki Alsancak Garı önünde anma etkinliği düzenlendi. Etkinliğe CHP İzmir Milletvekili Musa Çam, HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, bazı siyasi partilerin temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin de aralarında bulunduğu yaklaşık 150 kişi katıldı. 

PANKART GERGİNLİĞİ
Gruptakilerden bazıları, Alsancak Garı binasına, üzerinde Ankara'daki saldırıda ölenlerin adlarının yazılı olduğu pankartı astı. Bunun üzerine çevrede önlem alan polis, pankartın indirilmesini istedi, aksi halde müdahale edileceğini anons etti. Gruptakilerle polis arasında yaşanan kısa süreli gerginlik, pankartın indirilmesiyle son buldu. 

Grup adına basın açıklamasını Makine Mühendisleri Odası İzmir Şube Sekreteri Melih Yalçın okudu. Yalçın, "Diyarbakır, Suruç ve Ankara katliamları bugün Kürt illerinde devam ediyor. Ülke tarihinin en büyük saldırısının üzerinden tam üç ay geçti. Bu sürede ne failler bulundu, ne işbirlikçileri. Sorumlular hakkında yaptığımız suç duyuları sonucunda bir soruşturma dahi açılmadı. Bu süre içinde ne acımız, ne de öfkemiz dindi. İzmir Emek Barış ve Demokrasi Güçleri olarak buradan bir kez daha katliamın fail ve işbirlikçilerinden hesap soracağımızın sözünü veriyoruz." dedi.

Yazar: Haberci
alsancak garı ankara patlama izmir pankart
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş