Betboo yeni giriş

Bilgi Üniversitesi'nde yangın çıktı. Üniversitede ne oluyor?

Bilgi Üniversitesi'nde birer gün arayla ikinci yangın da çıktı. Üniversitede ne oluyor? Kuştepe ve İstanbul Kampüsü'nde çıkan yangınlar ile ilgili gelişmeler.

Bilgi Üniversitesi'nde yangın çıktı. Üniversitede ne oluyor?

Bilgi Üniversitesi Santral İstanbul Kampüsü içerisinde bulunan elektrik trafosunda gece saatlerinde yangın çıktı. Aynı üniversitenin Şişli'deki Kuştepe Kampüsü'nde de dün akşam saatlerinde elektrik kesintisi sırasında kullanılan jeneratör nedeniyle yangın çıkmıştı.

BAHÇEDEKİ TRAFO YANDI
Eyüp'teki Bilgi Üniversitesi Santral İstanbul Kampüsü içerisinde bulunan elektrik trafosunda gece saatlerinde yangın çıktı. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını söndürdü. Edinilen bilgiye göre yangın, gece saat 03:00 sıralarında Eyüp'te bulunan Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsü'nün bahçesindeki elektrik trafosunda meydana geldi. Kısa sürede alevler tüm trafoyu sardı. Yangın çıktığını gören görevliler durumu hemen polis ve itfaiye ekiplerine bildirdi. Kısa sürede olay yerine, Balat, Eyüp, Alibeyköy ve Sadabad itfaiye ekipleri gelerek yangına müdahale etti. Yangının çıktığı sırada kaldığı yurda taksiyle arkadaşlarıyla gelen Ekin Eşkinat isimli öğrenci, "Yurda gidiyorduk yangını gördük durduk. Kuştepe'de de çıkmış sanırım jeneratörler falan emin değiliz ama" dedi. Ayrıca yangını duyan yurttaki öğrenciler olay yerine gelerek yangını izledi. Kampüs içerisinde meydana gelen yangında herhangi bir yaralanan olmazken trafo yanarak kullanılamaz hale geldi. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

DÜN DE KUŞTEPE KAMPÜSÜNDE YANGIN ÇIKMIŞTI
Bilgi Üniversitesi'nin Şişli'deki Kuştepe Kampüsü'nde de dün akşam saatlerinde elektrik kesintisi sırasında kullanılan jeneratör nedeniyle yangın çıkmış, öğrenciler büyük panik yaşamıştı. Öğrenciler panik içinde okulu terk ederken, olay yerine gelen itfaiye ekipleri de yangına müdahale edip kısa sürede söndürmüştü. Üniversite yönetimi de yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer vermişti. "Kuştepe Kampüsümüzde 11 Ocak 2016, Pazartesi akşamı trafoda teknik bir arıza yaşanmış ve kısa sürede kontrol altına alınmıştır. Olayda, hiçbir öğrencimiz zarar görmemiş, herhangi bir can kaybı yaşanmamıştır. Tüm öğrenci ve akademisyenlerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletir, kamuoyuna duyururuz.Saygılarımızla, İstanbul Bilgi Üniversitesi."

Yazar: Haberci
bilgi üniversitesi bilgi üniversitesi yangın üniversitede çıkan yangın
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş