Betboo yeni giriş

Erdoğan'dan insani değerler vurgusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, insani değerlere vurgu yaptı. Erdoğan, teröre karşı da önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'dan insani değerler vurgusu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gündüz Büyükelçiler Konferansı'nda, akşam ise sosyal medya hesabından bazı açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Facebook hesabından yaptığı paylaşımda, "İnsani değerler herhangi bir politikanın aracı veya kılıfı olamaz. Bizim için insani değerleri savunmak, binlerce yıllık devlet geleneğimizin ve mensubu olduğumuz milletin hasletlerinin bir gereğidir. Bu tavrımız, sadece ve sadece yaradılanı Yaradan'dan ötürü sevme anlayışımızdan kaynaklanmaktadır. İnsanlığın karşı karşıya olduğu sorunlara sürdürülebilir çözümler bulmak için sergilediğimiz ilkeli tutumu kararlılıkla devam ettireceğiz" dedi. 

Gündüz saatlerinde de 8'inci Büyükelçiler Konferansı’na katılan büyükelçilerle Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki öğle yemeğinde bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’da 10 kişinin hayatını kaybettiği patlamaya ilişkin olarak, “Sultanahmet Meydanı’nda meydana gelen ve Suriye kökenli bir canlı bomba saldırısı olduğu değerlendirilen terör olayını esefle kınadığımı belirtmek istiyorum. Patlamada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum, yaralananlara acil şifalar diliyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendileri için DAEŞ, PKK, PYD, YPG DHKP-C ve MLKP terör örgütlerinden birinin diğerinden farkı olmadığını söyleyerek bölgede faaliyet gösteren tüm terör örgütlerinin ilk hedefinin Türkiye olduğuna işaret ederek, “Çünkü Türkiye, ayrım yapmaksızın bunların tamamına karşı aynı şekilde yaklaşmakta, aynı kararlılıkla mücadele yürütmektedir. Buradan açıkça soruyorum; dünyada DAİŞ denilen terör örgütüyle Türkiye’den daha kararlı bir şekilde mücadele yürüten ve bizim kadar bedel ödeyen başka bir ülke var mıdır?” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, bölücü terör örgütü ile mücadelede ülke içinde yaşanan zorluklara da değinerek, devletin bölücü terör örgütüne karşı düzenlediği operasyonu eleştirerek devleti sözde katliamla suçlayan ve altında yaklaşık 1100 akademisyenin imzası bulunan bildiriye ilişkin değerlendirmelerde bulundu. “Kendilerine güya akademisyen ve araştırmacı unvanı yakıştırmış bir güruh çıkıyor, terör örgütünün eylemlerine karşı vatandaşlarını ve topraklarını savunan devletimize dil uzatıyor. Neymiş efendim… Hak ve özgürlükler ihlal ediliyormuş” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilgili bildiriye yönelik eleştirilerini şu cümlelerle sürdürdü: “Evet, terör örgütünün eylemleri yüzünden bölgede yaşayan milyonlarca vatandaşımızın hak ve özgürlükleri ihlal ediliyor. Ama bu ihlali yapan devlet değil, terör örgütünün ta kendisidir. Sokakları kazıp hendeklerle, barikatlarla kapatan, tuzaklayan terör örgütüdür. Yollara, köprülere, menfezlere bombalar döşeyerek insanımızın seyahat özgürlüğünü engelleyen terör örgütüdür. Okulları, hastaneleri, camileri, kütüphaneleri, evleri, işyerlerini yakarak, ambulansları, itfaiye araçlarını, özel araçları kurşunlayarak vatandaşımıza hayatını zehir eden terör örgütüdür. Evlerin duvarlarını delip insanların yatak odalarından geçen tüneller açarak vatandaşımızın hak ve özgürlüklerini ihlal eden yine terör örgütüdür. Tüm bu gerçeklere rağmen, kendilerine akademisyen diyen güruh bildiri yayınlayıp devleti suçluyor. Sadece bununla da kalmıyor, gelişmeleri takip etmek üzere yabancıları ülkemize davet ediyorlar. Bunun adı müstemleke zihniyetidir, bunun adı mandacılıktır.”

“SÖZDE AYDINLARIN İHANETİYLE KARŞI KARŞIYAYIZ”

Türkiye’nin, bu zihniyetin ihanetiyle 100 yıl önce de karşılaştığını, o zaman da ‘ülkeyi ancak yabancıların düzeltebileceğine’ inanan mandacı bir güruhun olduğunu hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bugün de, üstelik çoğu maaşını devletten alan, cebinde bu devletin kimliğini, pasaportunu taşıyan, ülke ortalamasının oldukça üzerinde bir refah seviyesine sahip sözde aydınların ihanetiyle karşı karşıyayız” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının son bölümünde Türkiye’nin, uluslararası düzeyde etkinliği arttıkça, karşılaştığı sorunların mahiyetinin değiştiğini ve büyüklüğünün arttığına işaret ederek, Dışişleri Bakanlığı bünyesindeki sergilenen yoğun mesaiyi ve özverili çalışmaları memnuniyetle takip ettiğini söyledi ve büyükelçilere hitaben, “Bu yıl sizlerden daha büyük bir inanç ve özveriyle, daha kararlı, daha verimli, daha üretken çalışmalar bekliyorum. İnşallah hep birlikte Türkiye’yi çok ileri noktalara taşıyacağız” dedi.

Yazar: Haberci
erdoğan insani değerler büyükelçiler konferansı erdoğan ve terör açıklaması terör olayları
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş