Betboo yeni giriş

İBB Mecliste Sultahmet gerginliği. AK Partililer bakın ne yaptı!

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde Sultanahmet Meydanı'ndaki patlama olayıyla ilgili gerginlik yaşandı. CHP'li üyelerin çıkışlarına AK Partililer bakın ne yaparak karşılık verdi!

İBB Mecliste Sultahmet gerginliği. AK Partililer bakın ne yaptı!

Sultanahmet Meydanı'nda yaşanan canlı bomba saldırısının gündeme alındığı İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde, CHP'li Meclis üyesi Ercan Erdem'in yayın yasağına yönelik eleştirileri salonda tansiyonu artırdı. Erdem'in, “Eğer bir Cumhurbaşkanı, yayın yasağına rağmen, konuşmasının yayılacağını bilerek konuşma yaparsa, yanlış olur" eleştirisi yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Ocak ayı oturumları Meclis 2. Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ'ın başkanlığında açıldı. Göksel Gümüşdağ, oturumu Sultanahmet'te meydana gelen terör saldırısını kınayarak açtı. Meclis oturumunda söz alan AK Parti Grup Başkan Vekili Abubekir Taşyürek ile CHP Grup Başkan Vekili Ertuğrul Gülsever de saldırıyı kınayarak, duydukları üzüntüyü dile getirdi. 

Gündem dışı söz alarak Meclis kürsüsünden üyelere seslenen CHP'li Meclis üyesi Ercan Erdem ise “Burada oturan herkes, bu işten biraz sorumluyuz. Cumhurbaşkanımız da dahil" deyince, salonda gerilim arttı. Saldırı sonrasında basına yayın yasağı getirildiğini hatırlatan Erdem, “Eğer bir Cumhurbaşkanı, yayın yasağına rağmen, konuşmasının yayılacağını bilerek konuşma yaparsa, yanlış olur. Onun için üzüntülerimi arz ediyorum" dedi. 

AK Parti sıralarından yükselen “Cumhurbaşkanımızın her söylediğinin arkasındayız" sözleri üzerine, AK Parti grubu sıra kapaklarına vurarak tepki gösterdi.

Yazar: Haberci
istanbul sultanahmet patlama istanbul belediye meclisi mecliste tartışma
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş