Betboo yeni giriş

Sultanahmet'te ölenlerin isimleri. ABD'den kınama mesajı. Kameralar inceleniyor

İstanbul'un tarihi ve kültürel anlamı olan meydanı Sultanahmet'i kana bulayan eylemde ölen turistlerin isimleri belli oldu. ABD, saldırıyla ilgili mesaj yayımladı. Polis, olayın seyriyle ilgili kameraları didik didik kontrol altına aldı. Meydana girişlere izin verilmeye başlandı.

Sultanahmet'te ölenlerin isimleri. ABD'den kınama mesajı. Kameralar inceleniyor

İstanbul Sultanahmet Meydanı'nda yaşanan canlı bomba saldırısında ölen 10 kişinin isimleri açıklandı. ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü John Kirby, sosyal medya üzerinden kınama mesajı yayınladı. Sultanahmet Meydanı'na bakan tüm MOBESE kameraları incelemeye alındı. 12 saat sonra meydana girişler açıldı. 

İŞTE ÖLEN TURİSTLERİN İSİMLERİ
Sultanahmet Meydanı'nda dün saat 10.20 sıralarında bir patlama meydana gelmişti. Turistlerin öldüğü olayda ölen 10 kişinin isimleri belli oldu. İstanbul Sultanahmet Meydanı'nda yaşanan canlı bomba saldırısında hayatını kaybeden 10 kişinin kimlikleri Adli Tıp Kurumu'nda belirlendi. Patlamada hayatını kaybedenlerin isimleri şöyle: Gerhard Günther Höppner, Steffen Höppner, Rudolf Krollman, Hiltrud Krollman, Karin Erika Franke-Dütz, Rüdiger Karl Faber, Marianne Faber, Gernot Eike Mildner, Adolf Jurgen Glorius, Rudiger Becker. Adli Tıp’ta, hayatını kaybeden 10 kişiyle ilgili işlemlerin devam ettiği öğrenildi.

ABD BAKANLIĞI FACEBOOK'TAN KINADI
ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü John Kirby sosyal medya üzerinden yayınladığı kınama mesajında “İstanbul’daki saldırı ile ilgili, ABD İstanbul’daki saldırıyı sert bir şekilde kınamaktadır. Hayatını kaybedenlerin ailelerine en derin taziyelerimizi sunuyor yaralılara acil şifalar diliyoruz. ABD, ortak terör tehdidiyle mücadelede NATO müttefiki ve IŞİD’e karşı koalisyonun değerli bir üyesi olan Türkiye ile beraber çalışma taahhüdünü yinelemektedir.” ifadelerini kullandı. 

BEYAZ SARAY’DAN KINAMA 
Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü Ned Price “ABD, bugün İstanbul'da yaşanan terör saldırısını en sert şekilde kınamaktadır. Sözkonusu menfur saldırı İstanbul’un tarihi merkezinde gerçekleştirilmiş, hem Türkleri hem yabancı turistleri vurmuştur. Kalplerimiz ve dualarımız yaralıların ve hayatını kaybedenlerin aileleri ve sevdikleriyledir. ABD, bu saldırı karşısında, NATO müttefiki, güçlü ortağı ve IŞİD’e Karşı Koalisyon’un değerli bir üyesi olan Türkiye’nin yanındadır. ABD, terörle mücadele alanında işbirliği ve desteğinin devam edeceğini taahhüt eder.” açıklamasını yaptı.

Saldırı sonrası Sultanahmet Meydanı'na bakan tüm MOBESE ve güvenlik kameraları inceleme altına alındı.

Yazar: Haberci
sultanahmet sultanahmet meydanı sultanahmet patlaması sultanahmette ölenler sultanahmet mobese
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş