Betboo yeni giriş

Tek adam Kılıçdaroğlu. CHP kurultayından farklı detaylar

CHP'nin 35'inci Olağan Kurultayı'nda Kemal Kılıçdaroğlu tek liste girip yeniden Genel Başkan oldu. Mustafa Balbay liste çıkartacaktı fakat istediği rakama ulaşamadı. Muharrem İnce'den Kılıçdaroğlu'na şok sözler. Gürsel Tekin ve Sedat Peker gerilimi.

Tek adam Kılıçdaroğlu. CHP kurultayından farklı detaylar

CHP'nin 'Demokrasi, Değişim ve Kardeşlik' kurultayında farklı detaylar ortaya çıktı. Ankara'daki patlamada hayatını kaybedenler kurultayda yerini aldı. Muharrem İnce, Gürsel Tekin ve Mustafa Balbay ile ilgili de önemli detaylar var. Kılıçdaroğlu'nun konuşması TRT'den kesilince Murat Karayalçın'ın tepkisi ne oldu! İşte bu soruların cevapları haberimizde. 

CHP 35'inci Olağan Kurultay Divan Başkanı Murat Karayalçın, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının TRT'de canlı verildiğini ve yayınlanan konuşmasının kesintiye uğratıldığını belirterek kınadığını söyledi. Bu sırada salondaki partililerse bu olaya tepki gösterdi. Olağan Kurultay'da konuşan Divan Başkanı Karayalçın'ın Gezi olayları ve Ankara saldırısında hayatını kaybedenlerin ailelerinin de kurultaya katıldıklarını belirten sözleri salondakiler tarafından alkışladı. 

CHP'Lİ MUHARREM'DEN İNCELER
CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun dün akşam kendisini arayarak birlikte çalışmak istediğini söylediğini açıkladı. İnce, "Benimle çalışabileceğini bir sıkıntı olmadığını, Parti Meclisi'nde, MYK'da bulunabileceğimi söyledi. Ben de yönetim anlayışında bir değişiklik olmadığını, bu anlayıştan başarı çıkamayacağını söyledim. Değişimin sadece MYK ile sınırlı kalması başarı getirmez. Ben toptan tepeden itibaren değişim istiyorum" dedi.

TEKİN VE PEKER POLEMİĞİ
35'inci Olağan Kurultay'a katılan CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin de Sedat Peker'in oğlu ile ilgili dile getirdiği 'Evladınız Ulaş benimle resim çekilip tanışması için evime yollayan siz değil miydiniz?' iddialarına yanıt verdi. Tekin, söz konusu iddialara "Yalan, yalan" diye tepki gösterdi. Tekin'in Sedat Peker için kullandığı 'Cumhurbaşkanı himayesinde mafya bozuntusu' sözüne Peker ise Twitter hesabından cevap verdi. CHP'li Tekin, Sedat Peker'in açıklamalarına şöyle yanıt verdi: "Bir otelde karşılaştık. Selam verdi. Ben de o selamı aldım. İnsanların selamını da mı almayalım?"

BALBAY İMZA TOPLAYAMADI
CHP'nin 35'inci Olağan Kurultayı'nda Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun karşısına aday olarak çıkmaya hazırlanan İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, gerekli imzayı toplayamadığı için aday olamayacağını açıkladı. Bin 200 delegeye sahip CHP'de aday olmak için 120 imzanın toplanması gerekirken, Balbay 92 imzaya ulaştıklarını söyledi. Öte yandan Divan Başkanı Murat Karayalçın, başkanlık için son başvurunun saat 16.00 olduğunu ve başvuru olmadığı için tek adayın Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu bildirdi. 


 
990 GEÇERLİ OYLA BAŞKAN
CHP'nin 35. Olağan Kurultayı'nda sonuçları okuyan Divan Başkanı Murat Karayalçın, 1238 delegenin kullandığı 990 geçerli oyun tamamını alan Kemal Kılıçdaroğlu'nun yeniden başkan seçildiği açıkladı. Karayalçın, Kılıçdaroğlu'nun teşekkür konuşmasını yarın yapacağını duyurdu.  

Yazar: Haberci
chp kurultay chp kurultay detay kemal kılıçdaroğlu muharrem ince ve kılıçdaroğlu gürsel tekin ve sedat peker
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş