Betboo yeni giriş

Menderes Türel'den çok sert açıklamalar

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, hizmet etme sevdasıyla çalıştıklarını belirterek, bu hizmetleri engellemeye çalışanlara çok fena sözlerle yüklendi. Türel, isim vermeden yaptığı eleştirilerde sert açıklamalarda bulundu.

Menderes Türel'den çok sert açıklamalar

AK Parti İl Başkanlığı'nın Mahalle Başkanları Toplantısı'na katılan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, çok sert açıklamalarda bulundu. Türel, ilçelerde yapmayı planladıkları işlere bazı kesimlerin tepki göstermesine, sert sözlerle karşılık verdi. Siyaseti hizmet için yaptıklarını kaydeden Başkan Türel, “Siyasetten muradımız memleketimize, milletimize hayırlı işler yapmaktır. İnanıyoruz ki insanın hayırlısı insana faydası olandır. Bizim için hizmet, bizim için çalışmak seçim zamanı değildir. Biz nasıl yarın ölecekmiş gibi ibadet diyorsak,  yarın seçim olacakmış gibi de hizmet anlayışıyla çalışıyoruz. Bunun en güzel örneğini bugün bu salonda yaşıyoruz. Projeleri masaya yatıracağız. Hem büyük aile olduğumuzu hissedeceğiz hem de memleketimizin eksikleri, yapılması gerekenler için çalışacağız.”

İSTEMEZÜKÇÜ ZİHNİYETLE MÜCADELE EDİYORUZ
Antalya’nın artık dev projeleri konuştuğunu Türkiye’nin en önemli projelerinin adresi olduğunu kaydeden Türel Boğaçayı Projesi’nin Türkiye’nin çılgın projelerinden biri olduğunu ifade etti.  Başkan Türel, “ Yaklaşık 1 katrilyon lira yatırımdan bahsediyoruz. Bir katrilyonluk bir yatırım şehre geliyor. Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilecek olan Olimpiyatlara eşdeğer EXPO 2016 gibi projeler Antalya ekonomisine katma değer kazandıracak. Biz Antalya için çalışıyoruz. Bu yatırımlardan Antalya’daki esnaf istifade ediyor,  inşaat sektörü istifade ediyor. İçinde çalışacak olan yüzlerce, binlerce vatandaşımızın ekmek kapısı olacak. Sadece Boğaçayı projesinde 10 bin kişi iş sahibi olacak” dedi.

Bir yandan dev projeleri hayata geçirirken diğer yandan da istemezükçüler ile mücadele etmek zorunda kaldıklarını ifade eden Türel, bu çevrelerin eleştiride sınır tanımadığını, açıklanmamış bir projeyi bile eleştirebildiklerini dile getirdi. Boğaçayı gibi dev bir projeyi ‘Bunun  Antalya’ya ne faydası olacak’ sözleri ile eleştiren bir CHP İl Başkanı olduğunu aktaran Başkan Türel,  konuşmasını şöyle sürdürdü: “10 bin vatandaşımızın iş sahibi olmasının Antalya’ya ne faydası var, diyorsanız bunu anlamıyorsan o koltukta oturma. Çallı kavşağına güzel bir üst geçit yapacağız. Üst geçidin yapımını engellemek için Atatürk heykelinin önünde basın toplantısı yapıyorlar. Daha Boğaçayı projesini bilmeden görmeden proje için ‘Ayranı yok içmeye projesi’ diye açıklama yapıyorlar. Açıklamamızı bekle. Önce anlatalım, önce öğren ondan sonra konuş. Ona bile tahammülleri yok. Dertleri bu işleri bize yaptırmamak.”

BİZİM İSTİKAMETİMİZİ MİLLET ÇİZER
Antalya için çok önemli yatırımları önce halka sorduklarını ifade eden Başkan Türel muhalefetin bundan bile rahatsızlık duyduğunu belirtti. Kepez-Santral kentsel dönüşüm projesi ile 3 bin 200 vatandaşın gecekondudan kurtarılacağını belirten Başkan Türel, “Muhalefet bu projeye de olmaz dedi. Bizde büyük projelerimizi vatandaşlarımıza soruyoruz. Ondan da rahatsız oldular. Ona karşı çıktılar. Çallı kavşağını 10 bin kişinin üzerinde katılımla yüzde 96’sı bize heykeli uygun yere taşıyacağımız adresi de göstererek onayladı. Bu istemezükçü zihniyet hayatları boyunca hep millet bilmez biz biliriz dediler. Onun yüzünden kaybettiler. Ama biz millet bilir diyoruz. Bizim istikametimizi millet çizer. Siz çizersiniz diyoruz” diye konuştu.

MUHALEFET YAPICI ELEŞTİRİ YAPAR
‘Muhalefet dediğiniz yapıcı eleştiri yapar’ diye seslenen Başkan Türel, “Yaptığımız veya yapacağımız projelerde eksikliklerimiz varsa söyleyin düzeltelim. Bize böyle katkı sağlayın dedik. Bunu artık öğrenin. Ama bunu anlamaları mümkün değil. Biz nerde bir şey yapmaya kalkışsak karşımıza dikiliyorlar. Biz ne zaman bir şey yapmaya kalkışsak farklı bahanelerle bizi hizmetten alıkoyma mantığı ile hareket ediyorlar.  Biz gücümüzü milletten alıyoruz. Bu böyle oldukça milletimize hizmet etmek noktasında onlar ne kadar istemezükçü zihniyeti ortaya koyarlarsa koysunlar. Allahın izniyle başaramayacaklar biz gereğini yapacağız” dedi.

MANAVGAT’A 77 MİLYON TL YATIRIM
Manavgat’ta bir sene içerisinde 77 milyon  TL değerinde alt yapı yatırımı yapacaklarını kaydeden Başkan Türel, “ Bu yatırım kapsamında yaklaşık 25.5 kilometresi içme suyu 66 kilometresi kanalizasyon şebekesi olmak üzere toplamda 93 kilometrelik şebeke yapacağız. Ayrıca 6 kilometre uzunluğunda yağmur suyu drenaj kanalı yapacağız. İki projenin toplam bedeli 14 Milyon TL’nin üzerinde. Geçen yıl sel felaketi yaşayan, Aşağıhisar, Yukarihisar Aşağıpazarcı ve Bahçelievler  mahallelerinde yağmur suyu drenaj kanalı yapıyoruz. Üç kat asfalt da yapmışlar ama alt yapıda bir şey yok. Biz buralarda 3 metrelik içerisine araba sığacak kadar genişlikte büyük box dediğimiz kutu menfezlere yağmur suyu kanalları yapıyoruz. En küçüğü onların yaptığının 5 misli büyük olacak” ifadelerini kullandı.

ÇİZMEYİ ONLAR EYLEMDE BİZ ŞANTİYEDE GİYERİZ
Türel konuşmasını şöyle sürdürdü: “Biz çalışmalara başlayalı 2 ay oldu CHP ilçe başkanı, arkadaşları ile birlikte sarı çizmeleri ayaklarına giymişler. Menderes Türel bu hizmetleri yapmasın diye basın toplantısı yapıyorlar. Dertleri bize yaptırmamak. Bu nasıl bir anlayıştır. Turizm sezonuna kadar bu alt yapı çalışmasını bitireceğiz. Ama biz bu hizmetleri gerçekleştirmeyelim diye ilçe Belediyesi her gün zabıtalarını inşaat Alanına gönderip çalışmaları durdurmak istiyor. Bizi adeta hizmet etmeyelim diye yıldırmak istiyorlar. Ama yılmıyoruz yılmayacağız. CHP ilçe başkanı ve arkadaşları ancak basın toplantısında sarı çizmeleri giyerler ama biz şantiyelerde sarı çizmeyi giyeriz. Şantiyelerde de sarı çizmeyi ayağımızdan çıkartmayız. Manavgat’ın altyapı konusundaki makus talihini yeneceğiz. Manavgat’a yakışan caddeleri de yine biz inşa edeceğiz. Bizim bütün hizmetlerimiz Antalya’da yaşayan vatandaşlarımızın eseridir. Onlar bizi desteklemeseydi, sabretmeseydi  iş bilen kadroları başa getirmeseydi bu işler bu hizmetler hala yapılamazdı.”

ALANYA’YA BİRLİKTE HİZMET EDELİM
Alanya da Büyükşehir Belediyesi olarak kent merkezinde vatandaşların kolayca ulaşabileceği bir hizmet binası yapmak istediklerini ifade eden Başkan Türel, “Bizim de arıtma tesisimizin olduğu bir alanda dedik ki hizmet binamızı yapalım. Ama biz fikri ortaya koyunca ilçe belediyesi de kültür merkezi yapmayı düşündüklerini söyledi. Daha hala ortada bir projeleri dahi yok ama yapacaklarsa yapsınlar. Biz hizmet edecek herkesin önünü açarız. Siz 10 dönümlük alana kültür merkezini rahatlıkla yaparsınız. Bir köşesinde biz de hizmet binamızı yapalım. Alanya’ya birlikte hizmet edelim” diye konuştu.

AZ LAF ÇOK İŞ DEDİK
Büyükşehir Belediyesinin geçtiğimiz dönemde ihtiyaç olmadığı halde işe alınan yandaşlara 500 milyon lira maaş ödediğini dile getiren Başkan Türel, “2009- 2014 yılları arasında Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde beş ilçeye 8 bin 500 personel ile hizmet verirken, biz yeni Büyükşehir Yasası ile yüzölçümümüz 10 kat artmasına rağmen, 19 ilçede 8 bin 400 personelle hizmet veriyoruz. Onlar beş senede sadece ihtiyaç fazlası personele 500 milyon TL fazladan ödedi. Onların hizmet verdiği personelden daha az personele 10 misli daha büyük alanda hizmet veriyoruz” diye konuştu.

Yazar: Haberci
menderes türel mahalle başkanları antalya manavgat şantiye alanya
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş