Betboo yeni giriş

Türkiye'nin ilk gençlik külliyesine coşkulu temel atma

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın da katıldığı bir törenle TÜGVA'nın 'Türkiye'nin İlk Gençlik Külliyesi'nin temeli atıldı.

Türkiye'nin ilk gençlik külliyesine coşkulu temel atma

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Samsun İl Temsilciliği tarafından Tekkeköy İlçesi'nde yaptırılan Burhanettih Kayhan Külliyesi'nin temeli Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Vali İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve çok sayıda kişinin katıldığı coşkulu bir törenle atıldı. TÜGVA Samsun İl Temsilcisi Hakan Durmuşoğlu, pek çok projeyi daha hayata geçireceklerini belirterek, katılanlara teşekkür etti. 

KILIÇ'TAN TÜGVA'YA ÖVGÜ
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Türkiye Gençlik Vakfı Samsun Şubesi tarafından yapılacak olan ‘Burhanettin Kayhan Külliyesi’ temel atma törenine katıldı. Tekkeköy İlçesi Selyeri Mahallesi’nde yapılacak olan külliyenin açılış töreninde konuşan Bakan Kılıç, "Bugün burada temelini attığımız Burhanettin Kayhan Kulliyemiz büyük bir anlam taşıyor. Bu mekanın yapılıyor ve böyle bir düşüncenin ortaya koyuluyor olmasının zaten işin farkındalığının ve yapılmak istenenin ne olduğunu en iyi şekilde ortaya koyuyor. Bu anlamda TÜGVA’ya Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimiz, 13 yıldır Türkiye’ye yapılan hizmetler ve hedefler doğrultusunda yaptıkları çalışmalar için teşekkür ediyorum" dedi.

MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLER
Bakan Kılıç, "Milli değerlerinizin ne olduğunu bilmezseniz eğer o zaman altına imza attığınız metinlerinde ne anlama geldiğini anlayamazsınız. Dolayısıyla milli ve manevi değerlerimizin ne olduğunu iyi bilmeniz gerekir. İsminizin önüne konacak olan hiçbir lakap milletin gönlünde alacağınız yerin yerini tutamaz. Dolayısıyla fikir hürriyeti anlamında herkesin fikrini söylemeye hakkı vardır. Bunda hiç kimsenin şüphesi yok ama ortaya koyduğunuz fikrin ve düşüncenin ifade ettiğiniz düşünceye cevap verme hakkı da herkes de vardır. Bunu da böyle bileceksiniz” diye konuştu.

VALİ'DEN MİMARİYE ÖVGÜ
Samsun Valisi İbrahim Şahin de, ’’Bu gün temelini atacağımız Burhanettin Kayhan Külliyesi, gençliğe hizmete farklı bakış tarzı getiren bir eserdir. Çok büyük hedefler küçük adımlarla başlar. Onun için bu külliye Türkiye Gençlik Vakfı’nın yaptığı ilk uygulamadır. Bununda ilimizde yapılması bizi son derece mutlu ediyor. Bu uygulamalar tabi ki sayısal olarak çoğalacaktır. Ülkemizde kamu binaları standart bir şekilde yapılıyor. Bu külliyenin projesini gördüğüm zaman ben çok mutlu oldum. Çünkü proje bizim geçmişimiz olan Selçuklu ve Osmanlı mimarisi örnek alınarak yapılmış bir proje. Biz olabildiğince bu tür binaları yapacağız" diye konuştu. 

Törene ayrıca; ilçe kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, ilçe belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri, İnsan ve Medeniyet Hareketi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Mehmet Güney, TÜGVA Genel Başkanı İsmail Emanet, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve davetliler katıldı. Konuşmasının ardından Bakan Kılıç, hazırlanan platformdaki butona basarak külliyenin temelini attı. Daha sonra Bakan Kılıç tören alanından ayrıldı.

Yazar: Haberci
TÜGVA Tügva Samsun İlk Gençlik Külliyesi ismail emanet hakan durmuşoğlu
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş