Betboo yeni giriş

Bakan Tüfenkci'den Mustafa Koç'a başsağlığı mesajı

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Koç Ailesi'nin kaybı için bir mesaj yayımladı. Mustafa Koç'un cenaze töreni ne zaman? Mustafa Koç kimdir?

Bakan Tüfenkci'den Mustafa Koç'a başsağlığı mesajı

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, 21 Ocak 2016 Perşembe günü, geçirdiği kalp krizi sonucu, hayatını kaybetti. Bakan Tüfenkci, Koç ailesinin Mustafa Koç'un ardından değer ve vizyonları sürdüreceğine dikkati çekti. Mustafa Koç hakkında bilgi ve Koç'un cenaze namazı hakkında bilgiye haberimizde ulaşabilirsiniz. 

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, yayımladığı mesajında "İş dünyasının lokomotifi olan ve ülkemiz adına yapılan yatırımlar ve istihdamlar konusunda Türk ekonomisinin gelişmesinde sayısız katkıları bulunan, sanayi ve ihracatın öncüsü, Koç ailesinin acısını derinden paylaşmaktayız. Mustafa Koç'un iş dünyasına miras bıraktığı değerleri ve vizyonu, Koç ailesi ve çalışanları geleceğe taşımaya devam edecektir. Kendisine Allahtan Rahmet, Ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum" ifadelerini kullandı.

MUSTAFA KOÇ CENAZE TÖRENİ
Mustafa Koç'un cenazesi 24 Ocak 2016 Pazar günü öğle namazını müteakip Altunizade’deki Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tatbikat Camii’nden kaldırılacak ve Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki Aile Kabristanı’na defnedilecek. 

MUSTAFA VEHBİ KOÇ KİMDİR?
Koç Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Vehbi Koç, ailesinin üçüncü kuşak üyesi ve işadamı. Dedesi Vehbi Koç ve babası Rahmi Koç'un ardından Koç Holding'in yönetimine geçen Mustafa V. Koç, İsviçre'deki lise öğreniminin ardından ABD’de George Washington Üniversitesi İşletme bölümünden 1984 yılında mezun oldu. Çalışma yaşamına 1984’te Tofaş’ta Müşavir olarak başlayan Koç, Ram Dış Ticaret’te Satış Müdürlüğü ve Satış Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 1992 yılında Koç Holding’e geçerek sırasıyla Başkan Yardımcılığı, Başkan, Yönetim Kurulu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevlerini yürüttü ve 2003 yılında Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

Hobileri golf, binicilik, havacılık, Scuba olan Mustafa V. Koç, İstanbul Golf Kulübü'nün başkanlığını yaptı. Fenerbahçe Spor Kulübü kongre üyesi de olan Koç, İngilizce ve Almanca biliyor. Evli ve 2 çocuk babası olan Koç'a kupurhaber.com ailesi olarak başsağlığı diliyoruz.

Yazar: Haberci
mustafa koç mustafa koç cenazesi mustafa koç kimdir koç holding ekonomi
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş