Geçici bakanlık görevini reddettiler

Geçici hükümet kurulması için partilere sunulan teklifler yavaş yavaş belirginleşiyor. CHP'den Baykal, HDP'den de Tüzel, geçici hükümette görev almayı reddetti.

Geçici bakanlık görevini reddettiler

Başbakan Davutoğlu'nun geçici bakanlar kurulu oluşturmak için partilere gönderdiği tekliflere cevaplar gelmeye başladı. Bu isimlerden MHP'den Tuğrul Türkeş kadar önemliler de var. Biri CHP'den Deniz Baykal. Baykal'ın 3 sayfalık bir mektupla görevi reddettiği öğrenilirken, bir diğer red kararı HDP'den geldi. 

AK Parti-HDP hükümeti söylemlerini suya düşürecek bu karar HDP İstanbul Milletvekili Levent Tüzel'den geldi. Tüzel, böyle bir görevde yer almayacağını açıkladı. Oysa partisinin Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, bakanlık görevlerini kabul edeceklerini söylemişti. Tüzel, Demirtaş'ın bu söylemini boşa çıkarmış oldu. Şimdi diğer isimlerin kesin cevapta ne diyecekleri merak ediliyor. 

MHP'den Tuğrul Türkeş, bakanlık teklifini kabul etmişti. Türkeş'in bu kararının ardından partisi MHP, Türkeş'i disipline sevk edecek ve partiden ihraç edilmesini isteyecek. 

Yazar:
chp deniz baykal hdp levent tüzel geçici bakanlar kurulu kırmızı plaka cevabı tuğrul türkeş
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.