Betboo yeni giriş

Mustafa Koç'a veda. Tabutu üzerindeki kırmızı örtünün sırrı

İş adamı Mustafa Koç, dünya malını dünyada bırakarak ahirete uğurlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu, iş ve siyaset dünyasının önemli isimlerinin katıldığı törenle uğurlanan Mustafa Koç'un tabutundaki o örtünün sırrı ise herkesi hayrete düşürdü.

Mustafa Koç'a veda. Tabutu üzerindeki kırmızı örtünün sırrı

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç'un cenazesi 4 gün sonra Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tatbikat Camisi'nde kılınan namazın ardından toprağa verildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan'ın yanı sıra yanı sıra CHP eski Milletvekili Mehmet Haberal, Bülent Ecevit'in eşi Rahşan Ecevit, Tansu Çiller, Mesut Yılmaz, Eski Başbakan Yardımcısı Hüsamettin Özkan gibi eski siyasiler de yer aldı. 

Mustafa Koç'un cenazesi tören alanına getirilerken, tabuta sarılı örtü dikkati çekti. Sadberk Hanım Müzesi’nden getirilen ve üzerinde 'Lâ ilâhe İllallâhu el-Melikü’l-hakku’l-mubîn Muhammedun resûlullâh sadiku’l-va’di’l-emîn' “Hak ve gerçek olan kainatın sahibi Allah’tan başka ilah yoktur. güvenilir ve sözünde sadık Muhammed, onun elçisidir." yazan Osmanlı Sancağı örtürtüldüğü görüldü. Aynı sancak daha önce de Mustafa Koç’un halası Sevgi Gönül’ün 2003 yılındaki cenaze töreninde kullanılmıştı.

Ankara'dan gelen efeler Mustafa Koç'un cenazesi başında saygı nöbeti tuttu. Cenaze töreninin düzenleneceği camide iki kollu yüzlerce metrelik çiçek ve hayır kurumlarına bağış yapanların isimlerinin yer aldığı çelenkler dikkat çekti. Caminin çevresinde polisin geniş güvenlik önlemi aldığı gözlendi. Bazı yollar trafiğe kapatılırken camiye girişler polis ekiplerinin araması ve x-ray cihazından geçişle sağlandı. 

Mustafa Koç'un tabutunda Fenerbahçe amblemleri göze çarptı.  

Koç ailesinin sahip olduğu Ford, Tofaş, Otokar, Arçelik gibi şirketlerde çalışan işçiler de cenaze namazına katıldı, saf tuttu.

Fenerbahçe Kulübü cenazede, Başkanı Aziz Yıldırım ve kulübün yönetim kurulu üyeleriyle tam kadro hazır bulundu. 

MUSTAFA KOÇ DEFALARCA BU CAMİYE GELMİŞTİ
Mustafa Koç'un cenazesinin Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tatbikat Camisi'nin yeniden inşa edilmesinin ardından, bu camiden kaldırılan ilk cenaze olduğu öğrenildi. Caminin tamamlanması ve musalla taşı yerleştirilmesi gibi işlemler Mustafa Koç'un vefatının ardından hızla yapılarak cenaze törenine yetiştirildi. Cenaze namazını kıldıran İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Rahmi Yaran da törende Koç ailesinin Marmara İlahiyat Fakültesi'ne verdiği önemi anlattı. Vehbi Koç'un vefatından itibaren, ailenin Ramazanlarda iftar verdiğini, Mustafa Koç'un da defalarca buraya geldiğini söyledi. Helallik alınmasının ardından Koç'un naaşı başta kardeşi Ali Koç olmak üzere omuzlara alınarak cenaze arabasına taşındı. Kardeş Ali Koç cenazeyi, cenaze aracına kadar omuzlarında taşıdı, bırakmadı. Cenaze defnedilmek üzere Zincirlikuyu Mezarlığı'na götürüldü.

Yazar: Haberci
mustafa koç mustafa koç cenazesi mustafa koç kırmızı örtü sadberk hanım müzesi osmanlı sancağı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş