Muhtarlar sigarayı Cumhur'a yakalattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisiyle tokalaşan muhtarların ceplerinde gördüğü sigara paketlerini tek tek toplayarak, sigara içmeme tavsiyesinde bulundu.

Muhtarlar sigarayı Cumhur'a yakalattı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaklaşık 400 mahalle muhtarıyla Külliye'de bir araya geldi. Toplu fotoğraflar çekinen Erdoğan, yanına gelen muhtarların ceplerindeki sigara paketlerine el koydu. Sigaraya karşı mücadelesiyle bilinen Erdoğan, 'İçmeyin' uyarısı yaptı. 

GERİDE NE BIRAKTIĞINIZ ÖNEMLİ
10. Muhtarlar Toplantısı’nda İç Anadolu Bölgesi’ndeki Afyon, Aksaray, Çankırı, Çorum, Eskişehir, Kırıkkale, Konya, Kırşehir, Niğde ve Yozgat’tan gelen yaklaşık 400 mahalle muhtarı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın misafiri olarak Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen öğle yemeğinde ağırlandı. Konuşmasına Külliye’de halen hizmet veren ve önümüzdeki zamanlarda hizmete açılacak olan yapılarla ilgili bilgiler vererek başlayan Erdoğan, "Şair, ‘Baki kalan bu kubbede bir hoş sâdâ imiş’ diyor ya, bizler için de geride kalacak olan, yapılmasına vesile olduğumuz işte bu eserlerdir. İnşallah bizden sonra gelenler daha iyisini, daha güzelini ülkemize kazandırırlar" dedi.

KRİTİK DÖNEMDEN GEÇİLİYOR
Türkiye’nin, tarihindeki en kritik dönemlerinden birini yaşadığına dikkat çeken Erdoğan, "Bir yanda, güney sınırlarımız boyunca devam eden istikrarsızlık ve çatışma ortamının da tetiklemesiyle yeniden alevlenen bölücü terör örgütünün eylemlerine karşı güvenlik güçlerimiz etkili bir mücadele yürütüyor. Diğer yanda ise yeni hükümet kurma çalışmaları başarısızlıkla sonuçlanıyor. Bunun üzerine, Anayasanın verdiği yetkiye dayanak seçimlerin yenilenmesi kararını almak zorunda kaldım. Bütün yollar denenmiştir. Yetkiyi vermiş olduğum Sayın Başbakan bütün siyasi partileri dolaşmış, kendileriyle gerekli görüşmeleri yapmıştır" diye konuştu.

SİZLE GÖRÜŞMEMİZİ ÇEKEMİYORLAR
Kendisine, mahallesinde yaşayanların selamını getiren, kendi selamını da onlara götüren muhtarları aşağılayan ve istiskal ettiklerini sananların, kendilerini küçük duruma düşürdüklerinin farkında olmadığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sırtlarını vesayet odaklarına, terör örgütlerine, paralel yapılara dayayanlar, aramızdaki sevgiyi, saygıyı, gönül bağını bugüne kadar anlayamadılar, anlayamayacaklar. Onlar ne derse desin, biz, ülkemizin ve milletimizin tüm meselelerini muhtarlarımızla, esnafımızla, işçilerimizle, işverenlerimizle, öğrencilerimizle; velhasıl milletimizle istişare etmeye devam edeceğiz. Çünkü bizim en büyük güç kaynağımız ve yegâne güvencemiz millet, sizlersiniz" dedi.

SİGARA BIRAKMA SÖZÜ ALIYOR
Programda muhtarlarla tek tek tokalaşan Erdoğan, üzerinde sigara paketi gördüklerini 'içmemeleri' yönünde uyardı. Sigara paketlerine de el koyan Erdoğan'ın sigaraya bırakma sözü aldığı öğrenildi. Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan, muhtarların Cumhurbaşkanı Erdoğan’la buluşmaları sırasında Erdoğan’a sigarayı bırakma sözü verdiklerini açıkladı. Erdoğan'ın bu davranışını çoğu muhtarın takdirle karşıladığı öğrenildi. 

 

Yazar:
muhtarlar sigara muhtar sigara erdoğan sigara bırakma sözü muhtar buluşmaları
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı