Betboo yeni giriş

Alperenler'den Rusya Başkonsolosluğu önünde Türkmen Dağı protestosu

Alperenler, Rusya'nın Türkmen Dağı'ndaki bombardımanını İstanbul Başkonsolosluğu önünde protesto etti. Binaya yürümek isteyen gruba polis müdahale etti. Grup üyeleri, Putin'in posterini de ateşe verdi

Alperenler'den Rusya Başkonsolosluğu önünde Türkmen Dağı protestosu

Rusya'nın İstanbul Başkonsolosluğu önünde toplanan Alperen Ocakları üyesi grup, Rusya'nın Suriye'deki Türkmen Dağı'na bombardımanını protesto etti. Basın açıklamasının ardından Başkonsolosluk binasına doğru ilerleyen grup ile önlem alan polis arasında arbede yaşandı.

Alperen Ocakları üyesi 100 kişilik grup, Beyoğlu İstiklal Caddesi üzerinde bulunan Rusya'nın İstanbul Başkonsolosluğu önünde saat 22.00'de toplandı. Ellerinde pankart, döviz ve bayraklar olan grup slogan atarak tekbir getirdi. Ardından Alperen Ocakları İl Başkanı Kürşat Mican tarafından basın açıklaması yapıldı. Mican açıklamada, “Suriye'de 5 yıldır devam etmekte olan iç savaş, binlerce mazlumun hunharca katledilmesine, binlerce çocuğun yetim kalmasına ve insanların kendi yurtlarından zorla çıkartılmasına sebep olmuştur. Son zamanlarda bu çıkar kavgasına dahil olan Rusya, İran ve Çin tüm dünyanın gözü önünde bu zulme ortak olmuşlardır. Rusya 3 aydan beri IŞİD'i vurma bahanesiyle soydaşlarımızın ata topraklarında soykırım yapmaktadır. Türkmen Dağı'nı dillerinden düşürmeyen hükümet yetkilileri bu zamana kadar yaptık dediklerini yapmadı. Yapmış olsalardı Türkmen Dağı bu halde olmayacaktı. Kobani'ye verdiğiniz desteğin onda birini Türkmen Dağı'na vermediniz" diye konuştu.

BİNAYA GİRMEK İSTERKEN ARBEDE YAŞANDI
Basın açıklamasının sona ermesinin ardından gruptan bazı kişiler polis barikatını aşarak binanın yakınına kadar geldi. Daha sonra barikat dışına çıkarıldı. Bu sırada eylemci grup ile polis arasında arbede yaşandı. Polis aracından gruba dağılmaları yönünde anonslar yapıldı. Ocak yetkililerinin araya girmesiyle grup dağıldı. Polis başkonsolosluğun her iki tarafında geniş güvenlik önlemi aldığı görüldü.

Yazar: Haberci
putinin fotoğrafı alperen ocakları eylem istanbul rusya başkonsolosluğu alperen eylem türkmen dağı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş